Z podwórka na stadion

W dniach 27- 30 października, na obiektach sportowych MOSIR Lubartów, rozegrana została – w sześciu kategoriach – XVI edycja Turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.  Do rywalizacji 27 października przystąpili chłopcy w kat. U-12. W pierwszej części rozgrywek gra toczyła się w trzech grupach, a następnie zwycięzcy grup spotkali się w finale. SP nr 4 Lubartów pokonała SP Skrobów 2:0, SP Skrobów zremisowała z SP Michów 2:2, podobnie SP nr 4 Lubartów zremisowała z SP Michów tym razem 0:0.
Wyniki końcowe:
I miejsce SP Lubartów (opiekun Dariusz Podleśny)
II miejsce SP Michów (opiekun Grzegorz Białek )
III miejsce SP Skrobów (opiekun Robert Romanek)
IV miejsce SP Przytoczno (opiekun Jacek Guz)
V miejsce SP Uścimów Stary (opiekun Jolanta Kiełbowicz)
VI miejsce SP Wola Sernicka (opiekun Mateusz Lejkowski)
VII miejsce SP Ostrów Lubelski (opiekun Jarosław Góźdź)
VIII miejsce SP Abramów (opiekun Tomasz Kwiatkowski)
IX miejsce SP Leszkowice (opiekun Zbigniew Wierzbicki)
Uczniowie z SP nr 4 Lubartów uzyskali awans do zawodów szczebla wojewódzkiego.
Drugiego dnia Turnieju na boiskach spotkali się uczniowie w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta w kat. U – 12, kat. U – 10 i kat. U – 8 oraz chłopcy z kat. U – 8.
O godzinie 9.00 do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z kat. U – 12 i kat. U – 10. W kategorii U – 12 spotkały się trzy zespoły: SP Leszkowice, SP Ostrów Lubelski i SP Wola Sernicka. Najlepsze okazały się dziewczęta z SP w Ostrowie Lubelskim wygrywając z SP Leszkowice 1:0 i z SP Wola Sernicka 2:0.
Wygrana obu meczy przez SP Ostrów Lubelski umożliwiła drużynie zdobycie I miejsca i awans do zawodów wojewódzkich.
Wyniki końcowe:
I miejsce SP Ostrów Lubelski (opiekun Jarosław Góźdź)
II miejsce SP Leszkowice (opiekun Zbigniew Wierzbicki )
III miejsce SP Wola Sernicka (opiekun Mateusz Lejkowski )
Do rywalizacji dziewcząt z kat. U – 10 stanęły tylko dwie drużyny: SP w Ostrowie Lubelskim i SP
w Brzeźnicy Bychawskiej.
I miejsce i awans wywalczyły dziewczęta z SP w Ostrowie Lubelskim (opiekun Jarosław Góźdź) wygrywając z SP w Brzeźnicy Bychawskiej (opiekun Elżbieta Osiak) 5:2.
O godzinie 11.00 rywalizację rozpoczęły dwa zespoły chłopców z kat. U – 8.
Do rozgrywek przystąpili chłopcy z SP w Ostrowie Lubelskim (opiekun Jarosław Góźdź) oraz chłopcy z SP w Firleju (opiekun Paweł Pawlas). Chłopcy rozegrali jedyny w tej kategorii mecz – drużyna z SP Ostrowa Lubelskiego wygrywając z SP Firlej 3:0 zajęła I miejsce i awansowała na szczebel wojewódzki.
W kategorii U – 8 dziewcząt na Turniej przyjechał tylko jeden zespół z SP w Ostrowie Lubelskim (opiekun Jarosław Góźdź), który automatycznie uzyskał awans do zawodów wojewódzkich.
W ostatnim dniu Turnieju – 30.10.15 – rywalizowali ze sobą chłopcy z kat. U -10. Przyjechały wszystkie zgłoszone wcześniej drużyny, czyli uczniowie z sześciu szkół. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do finału zakwalifikowały się po dwa najlepsze zespoły z grup. Po rozegraniu półfinałów, w meczu
o III miejsce uczniowie z SP Uścimów przegrali z rówieśnikami z SP Abramów 2:4. W meczu o I miejsce SP z Leszkowic okazała się lepsza od SP z Woli Sernickiej, wygrywając 1:0. Ostateczne wyniki w tej kategorii prezentują się następująco:
I miejsce SP Leszkowice (opiekun Zbigniew Wierzbicki)
II miejsce SP Wola Sernicka (opiekun Mateusz Lejkowski)
III miejsce SP Abramów (opiekun Tomasz Kwiatkowski)
IV miejsce SP Uścimów (opiekun Jolanta Kiełbowicz)
V miejsce SP Brzeźnica Bychawska (opiekun Elżbieta Osiak)
VI miejsce SP Ostrów Lubelski (opiekun Jarosław Góźdź)
Chłopcy z SP Leszkowice awansowali do zawodów wojewódzkich.
Fundatorem Pucharów za I miejsce w każdej kategorii był Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Bartnik, natomiast dyplomy dla każdej Szkoły i każdego uczestnika Turnieju ufundowała Firma Tymbark, która sponsorowała także napoje. Nagrody i dyplomy wręczali, Dyrektor MOSIR – Janusz Gierach i Trener koordynator – Juliusz Kruszankin.IMG_3253 IMG_3247 IMG_3244 IMG_3232 IMG_3230 IMG_3201 IMG_3217 IMG_3218 IMG_3220 IMG_3227
IMG_3192
IMG_3084 IMG_3076 IMG_3069 1.11IMG_3195 IMG_3054 IMG_3063 IMG_3065