UTRZYMANIE W III LIDZE ODDALA SIĘ

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali trzy spotkania w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich tylko trzy punkty, wygrywając na wyjeździe z Orłem Przeworsk oraz przegrywając w Lubartowie z Avią Świdnik i w Radzyniu Podlaskim z Orlętami. Po dwudziestu dziewięciu kolejkach drużyna zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Lubartowianie dotychczas zdobyli trzydzieści sześć punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostało już tylko pięć kolejek.

Jadąc do Przeworska piłkarze Lewartu zdawali sobie sprawę, że tylko zwycięstwo sprawi, że pozostaną w grze o zachowanie ligowego bytu. W daleką podróż lubartowianie wybrali się mocno osłabieni. Z gry wypadli kontuzjowani Michał Zuber, Hubert Kotowicz, Dariusz Michna i Kamil Witkowski, a Dawid Niewęgłowski pauzował za nadmiar żółtych kartek. Mimo takiego osłabienia Lewart zrealizował cel, czyli przywiózł z Przeworska trzy punkty.

Dwa ostatnie spotkania ligowe zakończyły się minimalnymi porażkami podopiecznych Grzegorza Białka. Najpierw u siebie w meczu za sześć punktów Lewart po wyrównanym pojedynku przegrał 0:1 z Avią Świdnik. Goście zrewanżowali się za jesienną porażkę u siebie i przybliżyli się do utrzymania w III lidze. W ostatnim z dotychczasowych spotkań jedenastka z Lubartowa grała w Radzyniu Podlaskim z miejscowymi Orlętami. Gospodarze wygrali 2:1 i dzięki temu mogą już spokojnie myśleć o nowym sezonie w III lidze. Natomiast Lewart szanse na utrzymanie ma już tylko matematyczne.

Orzeł Przeworsk – Lewart Lubartów 0:3 (0:2); gole dla Lewartu zdobyli: Dawid Pikul w 32, Tomasz Mitura w 42 i Piotr Kucharzewski w 64 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Bartłomiej Jezior, Mitura, Bijan, Paździor (od 85 min. Pęksa), Kucharzewski, Rusinek (od 81 min. Adrian Pikul), Jakub Niewęgłowski (od 70 min. Wiącek), Bujak, Dawid Pikul, Kompanicki.

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 0:1 (0:0).

Skład Lewartu: Parzyszek – Paździor, Bijan, Mitura, Bartłomiej Jezior (od 70 min. Bodziak), Dawid Pikul (od 76 min. Kucharzewski), Rusinek, Jakub Niewęgłowski, Bujak, Dawid Niewęgłowski, Kompanicki.

Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 2:1 (2:0); gola dla Lewartu w 47 minucie zdobył Mateusz Kompanicki.

Skład Lewartu: Parzyszek – Paździor, Bijan, Mitura, Bodziak, Dawid Pikul (od 68 min, Kotowicz), Jakub Niewęgłowski (od 81 min. Maciej Jezior), Rusinek, Bujak, Dawid Niewęgłowski, Kompanicki.

Tekst i foto: Tomasz MituraIreneusz Góźdź