Samochód zderzył się z łosiem

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 15.08.do dnia 21.08. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 13 miejscowych zagrożeń.

W dniu 17.08. o godz. 06:32 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Serniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenie stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Fiat Panda z łosiem. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdowała się w karetce pogotowia. Pojazd po zderzeniu zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo, natomiast martwe zwierze pozostało na poboczu drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji gazowej i elektrycznej w pojeździe. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG Lubartów

W dniu 20.08. o godz. 12:04 Stanowisko Kierowania KP PSP w Lubartowie zostało powiadomione o wypadku drogowym w miejscowości Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na leśnej drodze gruntowej doszło do kolizji samochodu ciężarowego Terberg z samochodem osobowym Opel Meriva. W wyniku tego, Opel przewrócił się na lewy bok. Pojazdami łącznie podróżowało 4 osoby, w tym 3 samochodem osobowym oraz kierowca ciężarówki. W momencie przybycia zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, osoby podróżujące samochodem osobowym przy pomocy osób trzecich opuściły jego wnętrze. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zaopatrzeniu zranień oraz odłączeniu akumulatorów i zakręceniu instalacji gazowej. Następnie przekazano osoby biorące udział w zdarzeniu przybyłym na miejsce dwóm zespołom pogotowia ratunkowego. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Lubartów oraz jednostki OSP Kamionka i Samoklęski.

Serniki 2Kamionka 1 (1)Kamionka 2 (1)

Serniki 1