Lubartów: Narkotyki w garażu

amfetaminaNiemal pół kilograma marihuany oraz ponad 80 dkg amfetaminy odnaleźli policjanci z Lubartowa w jednym z garaży na terenie miasta. Część narkotyków schowana była w lodówce,  a część suszyła się na podłodze. W drugim garażu policjanci odnaleźli sprzęt służący do profesjonalnej uprawy. Zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy miasta w wieku 21 i 25 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Grozi im za to nawet 10 lat za kratkami.

Lubartowscy policjanci ustalili, że w pomieszczeniach położonych w dużym kompleksie garaży na terenie miasta mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Informacje potwierdziły się, kiedy pojechali na miejsce i dokonali tam przeszukań. W jednym z garaży mundurowi znaleźli blisko pół kilograma suszu marihuany oraz ponad 800 gram amfetaminy.  Marihuana suszyła się na podłodze, natomiast amfetamina ukryta była w lodówce w kilku reklamówkach. Z kolei w kolejnym z garaży policjanci ujawnili elementy służące do profesjonalnej uprawy.

Funkcjonariusze ustalili mężczyzn, którzy zajmowali się  tym nielegalnym procederem. Są to dwaj mieszkańcy Lubartowa w wieku 21 i 25 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Młodszy odpowie także za posiadanie przedmiotów służących do ich uprawy. Mężczyznom grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych 10 tysięcy złotych.

G.P.