II LO na teatralnej uczcie

25 listopada uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie udali się do teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, aby obejrzeć spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

Do teatru wybrała się klasa III c z rozszerzeniem z języka polskiego oraz chętni uczniowie z innych klas pod opieką pana Rafała Wrotkowskiego.

Przedstawienie, trwające 3 godziny, ukazywało historię przedstawioną w powieści Bułhakowa ze szczególnym skupieniem uwagi na sytuacji społecznej Moskwy lat 20. XX wieku. Spektakl, będący adaptacją powieści, stwarzał szerokie możliwości interpretacyjne. Historia tytułowej pary została spleciona z przygodami Wolanda i jego świty, co na scenie zostało przedstawione z dodatkiem nowoczesnych aspektów, nadając widowisku uniwersalny wymiar.

Spektakl wywarł na nas niesamowite wrażenie dzięki grze aktorskiej, efektom wizualnym, niecodziennym rozwiązaniom (jak np. umieszczenie widowni na scenie) oraz oryginalnej interpretacji niektórych wydarzeń z powieści. Wielu z nas spektakl ten z pewnością zapadnie w pamięć. Dzięki niemu każdy z nas zrozumiał lepiej przesłanie „Mistrza i Małgorzaty”, co może okazać się bardzo przydatne w perspektywie zbliżającej się matury.

Weronika Demucha

logo-dobre