8 -latka z dużym talentem

Wojewódzki etap  XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego przyniósł sukces młodej recytatorce ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie.DSCN2692-1

„Uśmiechnięta, odważna, utalentowana, wie jak oczarować mową oraz gestem” – tak o 8 –letniej Annie Kasztelańskiej, uczennicy klasy II e z SP 3 w Lubartowie mówi jej wychowawczyni Marzena Łukasiewicz, która przygotowała ją do XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Dziewczynka najpierw w wyniku eliminacji powiatowych z 14 i 15 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który miał miejsce 28 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. Tam wyłoniono laureatów, wśród których znalazła się Ania.

3 grudnia zorganizowano Koncert Laureatów w Centrum Kultury w Lublinie pod hasłem  „Mimozami jesień się zaczyna… – literacki obraz zmienności i urody świata”. Ania Kasztelańska recytowała wiersz Marii Terlikowskiej pt. „Ziółko”. Oprócz wystąpień laureatów, program obejmował spektakl „Gdzie jest król” w reżyserii Huberta Domańskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na podstawie scenariusza Małgorzaty Szyszki. Wręczono też nagrody i wyróżnienia.

Opr. SN