Wieści z Kozłówki

Ostatni miesiąc wakacji w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Już 11 sierpnia odbędzie się II edycja Sportowej Kozłówki. Jest to rodzinny piknik bogaty w gry i zabawy ruchowe, wyścigi przełajowe dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami, spacer nordic walking po kozłowieckich ogrodach w towarzystwie Dyrektor Muzeum Anny Fic – Lazor, spotkanie z dietetykiem oraz zajęcia z zawodniczkami MKS Lublin. Przez cały dzień dostępna będzie strefa ruchu z boiskiem do gry w piłkę nożną i bule. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Sponsorami imprezy jest Starostwo Powiatowe w Lubartowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

11.08.2018 r., ogrody Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, godz.10.00-15.00.

15 sierpnia w pałacowej kaplicy będzie miał miejsce koncert okolicznościowy, wpisujący się w ogólnopolskie Obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski i promujący wystawę czasową w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce „Historia pisana życiorysami…”. Soliści Operetki Śląskiej – Ewa Mierzyńska (sopran) i Andrzej Smogór (baryton), wykonają popularne i arie i duety, w tym „Arię księdza Robaka”, „Arię Carewicza”, „Duet Masza Iwan”. Dzięki wsparciu firmy PGK Sp. z o.o. z Lubartowa bilety dostępne są już od 20 zł. Rezerwacja wejściówek: 81/852 83 18, [email protected]). Liczba miejsc ograniczona.

15.08.2018 r., kaplica pałacowa Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, godz.17.00.

17 sierpnia odbędzie się otwarcie autorskiej wystawy Anny Fic-Lazor, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, „Widok z okna” – „Technika Anny Fic-Lazor i jej rozwój to nieustanne podglądanie i uczenie się od mistrzów. Po pierwsze Rembrandt – zobaczony po raz pierwszy na żywo „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” – jeden z sześciu znanych pejzażów mistrza – malarka wspomina jednym słowem – „odleciałam”. Bogactwo faktur, głębia, światło, odwaga impastów, wspaniałe żółcie. Wielka lekcja. Ale też Turner – geniusz malowania stanów powietrza: mgieł, dymów, wszystkiego, co zjawiskowe i nieuchwytne, czyli istoty malarstwa. Zapytana z kolei o Maneta i jego słynne czernie, potwierdza bliskość i podziw” – Katarzyna Rzehak, historyk sztuki, krytyk, czerwiec 2018.

17.08.2018 r., Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, godz. 18:00.

Cały czas dostępne są dla zwiedzających 3 wystawy czasowe: „Cień Czasu”, „Ziemiaństwo w walce o Niepodległą”, „Śladami Marszałka Mannerheima”.

** W sierpniu dniem bezpłatnego zwiedzania pałacu jest wtorek.

Adam Kościańczuk

Operetka
Sportowa Kozłówka