90 urodziny Orkiestry Dętej OSP

-Nasza orkiestra to wielopokoleniowa rodzina, w której każdy zostawia cząstkę siebie – mówiła Monika Stężycka-Sykut, prezes stowarzyszenia podczas uroczystego jubileuszu. Koncert z okazji 90 lecia istnienia orkiestry zorganizowano 15 września w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

Wielokrotnie nagradzana Orkiestra Dęta OSP koncertuje w Polsce i zagranicą. Lubartowianom znana jest z obecności podczas wielu wydarzeń miejskich. Tworzy ją grupa 40 osób w różnym wieku. Są tacy, którzy grają już 45 lat. Przy orkiestrze działa Ognisko Muzyczne, które kształci młodzież w zakresie gry na instrumentach dętych i perkusyjnych.

Podczas jubileuszu były życzenia, medale, odznaczenia oraz liczne podziękowania. O tym, że orkiestra to wizytówka i duma miasta przypomniał obecny na jubileuszu burmistrz Janusz Bodziacki.

Koncert uświetnił występ zaprzyjaźnionego z orkiestrą Zespółu Tańca Ludowego „Leszczyniacy”.

Orkiestrę Dętą OSP założył w 1928 roku Stanisław Wysocki, muzyk z wykształcenia, ówczesny rachmistrz magistratu.Za siedzibę orkiestry przeznaczono pomieszczenia w budynku browarnym, zaś instrumenty przejęto po orkiestrze policyjnej. Pierwszym koncertem był koncert kolęd w Kościele Ojców Kapucynów.

(kw)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII FACEBOOKOWEJ