Absolwentka II LO i pasjonatka gór gościem SKKT Azymut

W środę 15 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie odbyło się XIII spotkanie z cyklu „Góry to fascynujące laboratorium” zorganizowane przez SKKT Azymut. Tym razem gościem Klubu była absolwentka naszej szkoły – Klaudia Bogusz. W spotkaniu z nią wzięło udział blisko osiemdziesięciu członków Szkolnego Klubu Krajoznawczo – Turystycznego, dla których góry to pasja i wyzwanie.

Klaudia ukończyła klasę matematyczno-fizyczną pod wychowawstwem p. Jolanty Prokopowicz w 2015 roku. Podczas spotkania z licealistami opowiadała o początkach swojej przygody z górami, która zrodziła się właśnie w szkole. Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, do którego skutecznie zachęciła ją p. Katarzyna Płaszczewska w pierwszej klasie liceum, zrodził w niej pasję do zdobywania szczytów i samodzielnego eksplorowania kolejnych pasm górskich.

Klaudia podzieliła się z uczniami swoimi wspomnieniami z drogi, jaką przebyła od pierwszego zimowego szkolenia, poprzez kolejne trekkingi oraz wspinaczkę w Polsce i na świecie, aż po plan zdobycia Korony Ziemi — najwyższego szczytu na każdym kontynencie. Do tej pory Klaudia postawiła swoje stopy na Kilimandżaro i Mont Blanc, zdecydowała o odwrocie na Aconcagui, ale w planie ma już kolejne wyprawy.

Jak przekonywała licealistów absolwentka naszej szkoły — warto marzyć. Wyznaczenie celu i dążenie do niego małymi kroczkami doprowadzi dokładnie w miejsce, do którego chcemy dotrzeć. 

Trzymamy kciuki za Klaudię i jej plany zdobycia Korony Ziemi oraz zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez SKKT Azymut.

II LO