Akcja #KOMÓRKOMANIA w II LO

30 października społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej #KOMÓRKOMANIA. Przedsięwzięcie nie miało jednak nic wspólnego z modnymi telefonami, jakie na co dzień nosimy w swoich kieszeniach czy torebkach.

Akcja, przeprowadzona przez Szkolny Klub Wolontariusza we współpracy z fundacją DKMS, miała na celu poszerzenie wiedzy na temat walki z nowotworami krwi, a co najważniejsze – powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla potrzebującego pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.„Anioły z II LO” zarejestrowały około trzydziestu potencjalnych dawców szpiku kostnego spośród pełnoletnich uczniów oraz pracowników II LO, co napawa dumą. Cieszymy się, że w lubartowskim liceum są osoby na tyle wrażliwe, aby ratować życie innym.

Serdeczne podziękowania należą się opiekunowi „Aniołów z II LO” – Justynie Świderskiej-Niedobit oraz wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję.

II LO/AO