Akcja #sadziMY w Nadleśnictwie Lubartów

Akcja #sadziMY zostanie przeprowadzona 18 września we wszystkich nadleśnictwach i regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych. Jej celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

To już druga z kolei edycja wydarzenia zainicjowanego przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Zeszłoroczna akcja zakończyła się dużym sukcesem. Leśnicy w całym kraju rozdali wówczas przeszło 116 tys. drzewek, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników inicjatywy.

W tym roku Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew. W piątek (18 września) będzie je można otrzymać bezpłatnie w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw (w tym 25 jednostek RDLP w Lublinie – szczegółowe informacje na stronach jednostek) i 17 regionalnych dyrekcji LP.

W Nadleśnictwie Lubartów 18 września w godz. od 9:00 do 15:00 na parkingu przed budynkiem biura Nadleśnictwa będą wydawane sadzonki Świerka pospolitego Picea abies.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje Para Prezydencka na terenie leśnictwa Zdroje (RDLP w Gdańsku), najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.

Z uwagi na ryzyko związane z pandemią COVID-19 leśnicy proszą, aby wszyscy zainteresowani odbiorem sadzonek przestrzegali obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego.