Akcja „Sprzątaj po swoim pupilu”

Ratusz miejski ruszył z kampanią „Pokaż klasę – posprzątaj po swoim pupilu”. Harmonogram działań przewiduje m.in. opracowanie serii artykułów dotyczących problemu i uświadomienie właścicielom czworonogów potrzeby usuwania nieczystości.
– Obecnie trwa drukowanie ulotek. Niebawem zakupimy kosze – mówi Waldemar Kijek z Wydziału Infrastruktury w UM Lubartów. – Kolejnym zadaniem będzie podpisanie umowy z PGK na odbiór nieczystości.
Miasto planuje zamówić 20 koszy. Następnie wystąpi do Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych w celu zakupienia i ustawienia koszy na psie odchody na ich terenie. Jeden kosz to wydatek rzędu 360 zł. Ich opróżnianiem ma zająć się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej 8 razy w miesiącu. Do końca roku koszt utylizacji odchodów wyniesie 2,2 tys zł.  Miasto opracuje również ulotki dla szkół, przedszkoli oraz wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. Przeprowadzone zostaną pogadanki w szkołach i przedszkolach. Tam trafią również łopatki i torebki. W akcję ma być zaangażowana również Straż Miejska, która będzie pouczać. Koszt kampanii wyniesie 20 tys. zł. Urząd ponowi działania wiosną 2013 r.   Piotr Opolski