AKTYWNA I SPORTOWA RODZINA POJECHAŁA DO SERNIK

Aktywna i Sportowa Rodzina – to cykl 7 wycieczek rekreacyjnych w formie rajdów rowerowych po naszym regionie. W niedzielę 10 lipca odbył się IV Rajd Rowerowy po Ziemi Lubartowskiej. Udział w nim wzięło ok. 40 uczestników. Dzięki życzliwości Wójta Gminy Serniki Pawła Woźniaka dłuższy przystanek zorganizowano w przepięknym miejscu w centrum Sernik. Tam w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wieprz odbyły się gry i zabawy dla dzieci, rodziców oraz poczęstunek. Liczną grupę uczestników wystawiło Miejskie Koło Turystyki Rowerowej „Relaks” Lubartów, na czele z prezesem Bogdanem Mileszczykiem.

Podczas przystanku w Sernikach odbył się spontaniczny turniej w bule, czyli dyscypliny, która w naszym mieście zdobywa coraz większą popularność. Najlepsi uczestnicy wśród dzieci to: Adam Matyjaszczyk, Damian Fijoł i Nikola Zapora. Zaś wśród dorosłych trójka najlepszych uczestników to: Stanisław Zyga, Ewelina Fijoł i Ryszard Granat.

Organizacja rajdów możliwa jest dzięki partnerom i sponsorom. Są nimi: Miasto Lubartów, Powiat Lubartowski, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji w Lubartowie oraz stowarzyszenie Aktywny Lubartów.

ig