Aktywne przerwy – tylko w II LO

W maju odbył się finał akcji „Aktywne przerwy” przeprowadzonej w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie w celu promowania wśród uczniów aktywności fizycznej oraz doskonalenia umiejętności ruchowych. Nie zabrakło też dobrej zabawy oraz międzyklasowej integracji.

Przez cały rok szkolny we wtorki i środy, podczas 10-minutowej przerwy między lekcjami, młodzież z II LO miała możliwość aktywnego spędzania czasu. Podczas 34 spotkań uczniowie tańczyli belgijkę, Jerusalema oraz taniec kowbojski. Popularnej belgijki nie trzeba było uczyć, a kroki pozostałych tańców uczniowie poznawali na zajęciach wychowania fizycznego.

Aktywne przerwy przez cały rok cieszyły się duża popularnością – najmniejsza liczba uczestników na zajęciach to 42 osoby, a największa – 127 osób, natomiast w ostatnim finałowym tańcu, który odbył się 20 kwietnia br. na szkolnym boisku, uczestniczyło ponad 300. uczniów. Najbardziej zaangażowani tancerze zostali wyróżnieni przez organizatorów projektu Certyfikatem Dobrej Zabawy.

Jak widaćtaka forma międzylekcyjnej aktywności bardzo przypadła  młodzieży do gustu, dlatego jest duża szansa na kontynuowanie jej w następnym roku szkolnym.

Organizatorami aktywnych przerw byli nauczyciele wychowania fizycznego: Ryszard Gierach i Marcin Lato.

II LO