Alpinista Bartłomiej Bednarczyk gościem spotkań z cyklu „Ludzie z pasją”

12 marca po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowodworze odbyło się spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Ponownie gościem najmłodszych miłośników gór był Bartłomiej Bednarczyk, Lubartowianin, alpinista i pasjonat gór.

Uczniowie z klas II-VII już od piątku z niecierpliwością oczekiwali na wizytę sportowca. Z zaciekawieniem przybyli na spotkanie, aby dowiedzieć się jak wygląda wyprawa wysokogórska omówiona na przykładzie relacji z malowniczych gór Kaukazu. Pan Bartłomiej omówił cały mechanizm funkcjonowania i organizacji takich przedsięwzięć, opowiadając o ubiegłorocznym zdobyciu dwóch szczytów przekraczających wysokość pięciu tysięcy metrów n.p.m. Uczestnicy dowiedzieli się jak wyglądają przygotowania do wyjazdów w góry, o wartości, jaką jest dbanie o siebie i własne zdrowie. Gość do klasy przyniósł wiele rzeczy, które stanowią niezbędne wyposażenie podczas wypraw a także wiele fotografii i ciekawych wspomnień. Uczniowie podziwiali wyjątkowy krajobraz wysokogórski, zapoznali się z procesem gotowania i biwakowania, mogli przymierzyć górskie buty oraz założyć na głowę kask. Największą atrakcję wśród dzieci wzbudziło rozbijanie namiotu, który stanowi jedyne schronienie dla alpinistów. Możliwość leżenia na karimacie oraz krótka chwila w ciepłym i przyjemnym śpiworze na pewno na długo pozostanie w pamięci. Miejmy nadzieję, że uczestnicy spotkania w przyszłości rozpoczną realizację swojej pasji z równie dużym zapałem jak nasz gość. Na zakończenie uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia z alpinistą , w podziękowaniu wręczyli upominek.

Seria spotkań ma na celu przybliżenie życia ludzi, którzy poza swoją pracą zawodową realizują również swoje pasje a także zdobycie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto podążać za marzeniami pomimo wielu trudności?