Alwernia zaprasza na Półmaraton

Trwają właśnie przygotowania do VI Półmaratonu Lubartowskiego “Bez Granic”.

Kolejna edycja Lubartowskiego Półmaratonu odbędzie się już 8 września.
Po raz 6. na ulicach naszego miasta, ale także okolicznych miejscowości pojawią się biegacze, którzy swoim wysiłkiem będą pomagać. Każda impreza organizowana przez Alwernię jest działaniem na rzecz osób, które tej pomocy potrzebują. Tak też będzie tym razem. Pieniądze zebrane z opłat startowych uczestników biegu zostaną przekazane na  leczenie i rehabilitację 14-miesięcznej Alicji Baraniak, która cierpi na wadę serca.

Zapisy do Półmaratonu już trwają. Możecie dołączyć po tym linkiem.

A jeżeli czujecie, że dla Was jest jeszcze za wcześnie na półmaraton, to tutaj możecie dołączyć do biegu na 6 km.

Obydwa biegi wystartują 8 września o godzinie 15.00!

Półmaraton “Bez Granic” w tym roku jest częścią Korony Półmaratonów Lubelszczyzny. Uczestnicy startują z placu pod Ratuszem o godzinie 15.00. Dokładny dystans, który będą musieli pokonać biegacze to 21,0975 km. Maratończycy będą mieli na to 160 minut. W półmaratonie mogą pobiec osoby, które są pełnoletnie lub jeszcze w tym roku skończą 18 lat. Trwają już zapisy do biegu, do którego możecie dołączyć tutaj. Spieszcie się, bo ilość numerów startowych jest ograniczona.

Razem z Półmaratonem startuje Szóstka “Bez Granic”. To dystans dla osób, które chciałyby sprawdzić się w takiej konkurencji, ale na półmaraton może być dla nich jeszcze za wcześnie. Biegacze Szóstki wspólnie z maratończykami wystartują o godzinie 15.00 spod lubartowskiego Ratusza i przebiegną trasę o długości 6 km. Żeby wystartować w tym biegu, trzeba mieć ukończone 15 lat.
Razem z biegaczami mogą wystartować również osoby poruszające się na wózkach. Wyścig Szóstka na wózku będzie podzielony na dwie kategorie: paraplegia i tetraplegia. Klasyfikowane będą tylko osoby startujące na wózkach o napędzie bezpośrednim, służących do codziennego poruszania się.
Tak jak w przypadku półmaratonu, liczba numerów startowych jest ograniczona, więc nie zastanawiajcie się za długo. Pod tym linkiem możecie zapisać się na Szóstkę “Bez Granic” i Szóstkę na wózku.

Bieg, który jest sercem każdej edycji lubartowskiego półmaratonu to Bieg Integracyjny. Dystans 400 m może wydawać się niektórym błahy, ale dla innych może być ich własnym półmaratonem. Uczestnikami są osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, a dołączyć do nich może każdy. Na tak krótkim dystansie, który pokonujemy wszyscy razem, pokazujemy, że wspólnie możemy przełamać wszelkie granice, niezależnie od sprawności.

W naszej imprezie swoje sportowe umiejętności mogą wykazać również dzieciaki. Jeszcze przed startem półmaratonu w Biegu Malucha będziemy dopingować najmłodszych mieszkańców Lubartowa. Rodzice będą mogli dokonać zapisów w dniu biegu w biurze zawodów. Swoją krótką trasę biegową będą mogły pokonać dzieci od 4 do 9 lat. Jest to bardzo dobry sposób, żeby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu.

Internetowa rejestracja będzie trwała do 4 września. Później, jeżeli zostaną jeszcze miejsca, uczestnicy będą mogli zapisywać się w dniu biegu w biurze zawodów. Przypominamy, że całość kwoty z opłat startowych zostanie przeznaczona na operację i leczenie 14-miesięcznej Alicji Baraniak, która choruje na poważną wadę serca. Dlatego zachęcamy do wpłacania wyższych kwot niż ta minimalna.
Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem półmaratonu.

Wszystkie biegi “Bez Granic” odbędą się już 8 września na placu przed Ratuszem.

Alwernia