Amatorskie mistrzostwa w piłkę siatkową rozstrzygnięte

Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu zorganizowało jedną z nielicznych w tym roku imprez siatkarskich skierowanych dla amatorów. Turniej Finałowy II Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłkę Siatkową został rozegrany w Wólce Rokickiej. Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 9 drużyn z całego województwa, a pierwotny termin tej imprezy wyznaczony był na maj, jednak pandemia Koronawirusa wymusiła przeniesienie turnieju aż o pół roku.

Możliwość udziału w turnieju zadeklarowały cztery drużyny. Oprócz drużyny z naszego Miasta wystąpiły jeszcze drużyny z Hrubieszowa, Lublina i Radzynia Podlaskiego. Turniej odbył się w trudnych czasach, w rygorze sanitarnym i bez udziału publiczności, której brakowało rywalizującym zawodnikom. Większa ilość drużyn prawdopodobnie przyniosłaby więcej emocji, ale wszyscy musimy się dostosować do aktualnej sytuacji i cieszyć się z tego, co udało nam się wszystkim zrobić.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. W sumie rozegrano sześć spotkań. Wszystkie mecze przyniosły dużo emocji, drużyny ambitnie walczyły o zwycięstwa w poszczególnych setach i meczach, żeby zdobyć jak najwięcej punktów do końcowej tabeli. Najbardziej emocjonujący był mecz nr 4, który rozegrały ze sobą Tajfun Lublin oraz Oldyoung Boys Hrubieszów. Patrząc na wyniki, można odnieść wrażenie, że we wszystkich meczach każda z drużyn, miała swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

Mamy nadzieję że w roku 2021 będziemy mogli znów spotkać się na siatkarskich parkietach województwa lubelskiego i wyłonić Mistrza Województwa w normalnych warunkach z udziałem publiczności. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania siatkarzom, którzy zdecydowali się przyjechać na sobotni turniej. Turniej nie odbyłby się również bez wsparcia Miasta Lubartów. Dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy, mogliśmy wynająć salę na turniej, zakupić puchary i nagrody dla drużyn, oraz zapewnić sędziego.

Wyniki turnieju:

Tajfun Lublin – TPS Lubartów 2:0 (25:22, 25:17)

Oldyoung Boys Hrubieszów – AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 2:0 (25:18, 29:27)

TPS Lubartów – AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 2:1 (23:25, 25:21, 15:13)

Tajfun Lublin – Oldyoung Boys Hrubieszów 2:0 (25:21, 27:25)

Oldyoung Boys Hrubieszów – TPS Lubartów 2:0 (25:23, 25:20)

Tajfun Lublin – AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 2:0 (25:17, 26:24)

1. TAJFUN LUBLIN 9 6:0
2. Oldyoung Boys Hrubieszów 6 4:2
3. TPS Lubartów 2 2:5
4. AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 1 1:6

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na facebooku LTPS , a relacja video dostępna jest na kanale YouTube.

Piotr Zglejszewski