AMELIA MAŁYSKA NAJLEPSZA WŚRÓD KADETEK

Zawodnicy Lewartu zdobyli 8 medali podczas Mazovia Masters Cup

515 osób z 45 klubów z Białorusi, Łotwy, Rosji, Irlandii, Mołdawii, Ukrainy i Polski wzięło udział w XI Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup 2017 w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 17-19 listopada w Ciechanowie. W zawodach z powodzeniem rywalizowali zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli 8 medali – 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.

Lewart wystąpił w składzie: Michał Wawryniuk, Mariusz Boruch, Ilona Kubera, Adam Bronisz, Julia Urbańska, Amelia Małyska, Albert Kornacki i Grzegorz Sowa. Zawodnikom towarzyszył trener Jarosław Suska i w roli sędziego Joanna Prokop.

– Turniej w Ciechanowie, to dobry sprawdzian dla zawodników w okresie przygotowawczym. Licznie przybyli zawodnicy stworzyli ku temu okazję, żeby sprawdzić swoją formę i zebrać doświadczenie na przyszłość. Bardzo dobry występ zaliczyła Amelia Małyska, która wygrała walki powyżej 54 kg w kategorii kadetów oraz zdobyła srebrny medal w układach 6-4 kup. Została tez najlepszą zawodniczką wśród kadetek. Poza Amelią złoty medal wywalczył Adam Bronisz w walkach juniorów powyżej 75 kg oraz Mariusz Boruch w seniorach w kategorii powyżej 85 kg powiedział po zawodach trener Jarosław Suska.

Lubartowscy medaliści turnieju w Ciechanowie:

złote medale – Amelia Małyska w walkach powyżej 54 kg kadetek, Mariusz Boruch w walkach powyżej 85 kg seniorów, Adam Bronisz w walkach powyżej 75 kg juniorów;

srebrny medal – Amelia Małyska w układach formalnych 6-4 kup kadetek;

brązowe medale – Michał Wawryniuk w walkach do 63 kg seniorów i w układach formalnych I dan seniorów, Ilona Kubera w układach formalnych kup juniorek, Julia Urbańska w walkach do 55 kg juniorek.

Do domu bez medali z zawodników Lewartu wrócili Albert Kornacki i Grzegorz Sowa.

ig