Anielski grudzień w II LO – piękny i pracowity

Anioły ze Szkolnego Klubu Wolontariusza II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie tradycyjnie już czas przedświąteczny wypełniony miały po brzegi działaniami. Zbiórki żywności i robienie świątecznych kartek – to zadania na ten wyjątkowo trudny w tym roku czas. Ale w II LO, od wielu już lat, nie tylko wolontariusze Szkolnego Klubu, ale cała społeczność szkolna zaangażowana jest w pomoc potrzebującym.

Mikołajki były okazją dla klasy III B do zakupu ziemniaków dla Kuchni Brata Alberta, natomiast klasa II B w tym dniu zorganizowała mikołajkowe warsztaty robienia kartek świątecznych. W sumie, w całej szkole, uczniowie przygotowali ponad 200 kartek z życzeniami, które zostały podarowane osobom samotnym – Polakom na Ukrainie oraz przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie oraz Hospicjum w Lubartowie. A prawie 300 kg żywności o długim terminie przydatności, zebranej przez wolontariuszy w ramach zbiórki dla Bractwa Brata Alberta, jeszcze przed świętami trafi do podopiecznych tej instytucji.

Grudzień to czas dobroci, pamięci o bliskich, ale i samotnych, czas anielskich serc i wrażliwych ludzi. To czas, gdy młodzi ludzie z II LO potwierdzają swoją wrażliwość, empatię i ogromne serca.

II LO