Anielskie serca dla potrzebujących

Ostatni okres to bardzo pracowity czas dla „Aniołów z II LO”. Szkolny Klub Wolontariusza wraz ze swoim opiekunem Justyną Świderską-Niedobit podejmuje się kolejnych zadań dla wszystkich potrzebujących, chorych i niepełnosprawnych.

Uczniowie II LO nie zapominają o tych, którzy są daleko od naszej ojczyzny – rodakach na Wschodzie. Wolontariusze włączyli się w akcję pomocy „Polacy – Rodakom”. 20 listopada „Anioły z II LO” przekazały dary koordynatorom akcji. W paczkach znalazły się książki, pluszaki, artykuły spożywcze i chemiczne. Z przekazanych rzeczy zostaną przygotowane paczki świąteczne i noworoczne dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Patronat nad akcją objęli: senator RP Stanisław Gogacz oraz poseł na sejm RP prof. Krzysztof Szulowski. Wcześniej Szkolny Klub Wolontariusza z II LO zbierał znicze dla Fundacji Niepodległości, aby można je było zapalić na zapomnianych polskich cmentarzach na Wołyniu.

Październik był także bardzo pracowitym miesiącem dla Aniołów. 15 października wolontariusze z II LO pomagali w przeprowadzeniu gier i zabaw sportowych dla dzieci podczas akcji na rzecz Lubartowskiego Hospicjum. Tydzień później – 21 października dołączyli do organizatorów Paraolimpiady. To już tradycja, że Anioły wspierają tak wartościową akcję. W tym roku aż 30-osobowa anielska grupa towarzyszyła podopiecznym ośrodków pomocy m.in. z Lubartowa, Lublina i Firleja. Zabawy sportowe, warsztaty plastyczne, ale przede wszystkim rozmowy i wspólny czas to niezapomniane chwile radości i życzliwości zarówno dla podopiecznych, jak i wolontariuszy.

Pani Justyna Świderska-Niedobit, opiekun „Aniołów z II LO”, została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”. Nauczycielka za 15-letnią pracę z wolontariuszami otrzymała dyplom od Anny Zalewskiej.

Obecnie każda klasa II LO przygotowuje paczkę żywnościowo-chemiczną w ramach akcji „Pomóż Koledze Ze Szkolnej Ławki”. Celem akcji, już od 15 lat, jest pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom uczniów II LO. Tradycyjnie już wolontariusze przygotowują także wyjazd do domu dziecka, sierocińca oraz przedszkola we Lwowie w ramach współpracy z Drużyną Marzeń.

Przed zbliżającymi się świętami Anioły z II LO udowadniają, że „Święta to czas nie tylko na dawanie prezentów, ale przede wszystkim na otwieranie swoich serc”.

II LO/AO