Anioły z II LO działają

Pandemia sprawiła, że działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie w minionym roku była wyjątkowo trudna. Anioły nie czuły się jednak zwolnione z pomagania potrzebującym Polakom na Ukrainie.

Praca wykonana w ubiegłym roku – między innymi zbiórki darów – zaowocowała możliwością wsparcia Drużyny Marzeń i przekazaniem artykułów szkolnych, artystycznych oraz zabawek dla dzieci z polskiego przedszkola, a także dla dzieci z potrzebujących, polskich rodzin na Ukrainie.

Opiekunce Aniołów z II LO Justynie Świderskiej-Niedobit, dyrekcji oraz wolontariuszom szczególnie dziękowała siostra Justyniana – Joanna Uszkowska z Domu Miłosierdzia dla osób starszych w Brzuchowicach pod Lwowem. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę dla schorowanych i samotnych Polaków mieszkających na Ukrainie. Siostra Justyniana w imieniu swoich podopiecznych dziękowała za przekazane dary – środki czystości, higieniczne, dezynfekcyjne i wiele innych.

To już od 15 lat Anioły z II LO są częścią grudniowej magii we Lwowie. Wierzymy, że już niedługo wolontariusze pojadą na Ukrainę, żeby pomagać, pracować i wspierać tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Bo Anioły z II LO wiedzą, co jest w życiu najważniejsze.

II LO/AO