Annowanie 2023 – zdjęcia

Na lubartowskie Annowanie zjechały Anny i Hanny z całej Polski i z zagranicy. Najdalsza przybyła z Florydy. Był tort, upominki, życzenia od burmistrza Krzysztofa Paśnika. Wystąpił Wojtek Cugowski oraz lokalne zespoły i artyści.

Zlot Anek to wspólna zabawa nie tylko dla Anek, ale także dla całych rodzin. To wspomnienie św. Anny – patronki lubartowskiej bazyliki. Za nami dwunasta edycja tego wydarzenia organizowanego cyklicznie przez Urząd Miasta i Lubartowski Ośrodek Kultury.

W tym roku do Lubartowa zjechało 147 pań o imieniu Anna. Brano też pod uwagę kobiety o imieniu Hanna.

Najdalszą drogę pokonała Hanna Antoniuk z Miami na Florydzie. Były też Anki z Wrocławia, Warszawy, Kanady, Pragi, Siemanowic Śląskich czy Ukrainy. Najstarszą uczestniczką Annowania była Hanna Jabłońska, a najmłodszą 8 – miesięczna Ania Podleśna.

Panie nie wyjechały z pustymi rękami. Każda otrzymała dyplom oraz upominek.Był też tort oraz życzenia od burmistrza Krzysztofa Paśnika oraz księdza proboszcza parafii św. Anny Andrzeja Juźko.

Na scenie na placu przed ratuszem wystąpił zespół Jazz LOK, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie, Chór Ziemi Lubartowskiej. Był też koncert zespołu BeU oraz recital Małgorzaty Staszek. O godz. 20.00 wystąpiła gwiazda wieczoru – Wojtek Cugowski.

Imprezie towarzyszył kiermasz „Pyszności od Fundacji Stella”.

Podczas imprezy przeprowadzony został quiz „O lubartowskiej Annie”. Nagrodami były unikatowe gadżety związane z 480 rocznicą założenia miasta.

Dodatkowym punktem wydarzenia było nagrodzenie osób, które brały udział w sportowej rywalizacji w aplikacji „Aktywne Miasta”, którą koordynuje MOSiR Lubartów.

(kw)