Artystyczne sukcesy uczniów II LO

Młodzi artyści z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zdobyli dwie nagrody podczas XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego.

Komisja konkursowa Festiwalu, organizowanego pod honorowym patronatem Katarzyny Herbert – żony poety Zbigniewa Herberta, przyznała I miejsce w kategorii muzycznej zespołowi w składzie: Aleksandra Sidor z kl. I a, Kinga Kożuch z kl. I b, Anna Aftyka z kl. I d oraz Zuzanna Tchórz z kl. I e. Uczennice pracowały pod opieką Pawła Pasikowskiego. Wyjątkowy sukces odnotował także uczeń Justyny Świderskiej-Niedobit – Krzysztof Kasperek z kl. III e, który otrzymał jedyną przyznaną nagrodę w kategorii filmowej.

Nagrody uczniom II LO zostały wręczone podczas uroczystego Koncertu Laureatów, zorganizowanego 28 marca przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Lublinie.

Temat przewodni tegorocznej XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego brzmiał: „Ironia w twórczości Zbigniewa Herberta”. Herbert jako ironista bardzo często sięga do tej kategorii, ale nie w znaczeniu pojmowania świata jako ironii, lecz w kontekście postawy „bycia ironicznym”. Uczniowie II LO świetnie poradzili sobie z interpretacją tekstów zakorzenionych w kulturze i historii, propagujących świat pięknych wartości.

Gratulujemy kolejnych artystycznych sukcesów uczniom II LO!

AO