Atrakcje w bibliotece

Trwa Tydzień Bibliotek (8-15 maja). Przed nami Noc Bibliotek (3 czerwca). Z tej okazji biblioteka miejska zaprasza na wystawy.

„BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8-15 maja. W ramach tej akcji Miejska Biblioteka proponuje dwie wystawy: literacką poświęconą obchodom Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego i plastyczną – prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie.

Wystawa „J.T.K. Korzeniowski – Joseph Conrad 1857 – 1924. Życie i twórczość” prezentowana jest z okazji Roku Josepha Conrada i 160 rocznicy jego urodzin. Czynna jest w bibliotece przy ul. Lubelskiej 36 do 30 maja b.r.

Wernisaż wystawy prac plastycznych podopiecznych ŚDS odbędzie się 17 maja 2017 r. o godz. 11.30 w Filii nr 1 przy ul. 3 Maja 24a.

Przedszkolaki z lubartowskich placówek biorą udział w cyklu  spotkań przebiegających pod hasłem „Inne oblicze biblioteki”, które odbywają się w Dziale Dziecięcym biblioteki przy ul. Lubelskiej 36. Dzieci korzystają z atrakcji multimedialnych, jakie oferujemy w tym dziale informuje Andrzej Rybak z MBP w Lubartowie.

Biblioteka zaprasza mieszkańców miasta w dniu 3 czerwca od godz. 16.00 do północy na Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja, w której lubartowska biblioteka bierze udział. W tym roku Noc Bibliotek przebiega pod hasłem „CZYTANIE PORUSZA”. Szczegółowy program zostanie zamieszczony na stronie internetowej http://www.biblioteka.lubartow.pl/  oraz w mediach po 15 maja.

– Wszystkich czytelników zapraszamy do naszych placówek, gdzie czekają na nich ostatnio zakupione książki – informuje Andrzej Rybak z MBP w Lubartowie.

(J.A.), fot. Andrzej Rybak