Auto uderzyło w metalowe barierki

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 09.01. do dnia 12.01. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 5 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 4 miejscowe zagrożenia.

W dniu 10.01. o godz. 1557 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Skromowska gm. Firlej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Fiat Marea jadący drogą S19 uderzył w metalowe barierki energochłonne. Dwie osoby podróżujące pojazdem opuściły pojazd przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej nie odnosząc poważnych obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora. Do czasu usunięcia pojazdu występowały utrudnienia na jednym pasie drogi S19. W działaniach udział brał zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Kocka.

W dniu 12.01. trzydzieści minut przez północą wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zastępu z OSP w Jeziorzanach okazało się, że samochód osobowy marki Honda HRV całkowicie objęty jest pożarem. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego przystąpili do działań gaśniczych. Pojazdem prawdopodobnie podróżował tylko kierowca. Z uwagi na odczuwane dolegliwości przez użytkownika na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowanego mężczyznę przekazano ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu środków gaśniczych na palący się pojazd oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy do chwili przybycia karetki pogotowia. W działaniach udział brał zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Jeziorzanach.