Auto wjechało do rowu

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 31.08. do dnia 06.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 23 zdarzenia, w tym 3 pożary oraz 20 miejscowych zagrożeń.

W ubiegłym tygodniu Stanowisko Kierowania KP PSP w Lubartowie na terenie gminy Lubartów, zarejestrowało zgłoszenie o pożarze w Skrobów Kolonii i wypadku w Skrobowie.

W dniu 02.09. o godz. 1257 w miejscowości Skrobów Kolonia powstał pożar w pomieszczeniach piwnicznych budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu informacja została potwierdzona. W parterowym, podpiwniczonym budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się materiału palnego (pelletu) w zasobniku kotła CO. W pomieszczeniu kotłowni panowało duże zadymienie. Mieszkańcy nie odnieśli żadnych obrażeń, opuścili obiekt przed dojazdem zastępu z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Lubartowa. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Tlący się materiał palny (pellet) został usunięty z zasobnika kotła C.O na zewnątrz obiektu, a następnie dogaszony wodą. Pomieszczenia w budynku zostały oddymione i przewietrzone. Dokonano również sprawdzenia pomieszczeń przy użyciu detektora wielogazowego, który nie wykazał obecności szkodliwych substancji. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz OSP Brzeziny.

Dwa dni później w dniu 04.09. o godz. 637 w Skrobowie, gm. Lubartów, auto osobowe wjechało do przydrożnego rowu. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem marki Volkswagen Bora mężczyzna zjechał z drogi, otarł się o słupek ogrodzeniowy i wpadł do rowu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 23-latkowi. Następnie poszkodowany został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, które dojechało na miejsce. W uszkodzonym pojeździe odłączony został akumulator oraz sprawdzono szczelność instalacji paliwowej. Okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, wyjaśnia policja. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów.