AWANS W ROZGRYWKACH PUCHARU POLSKI PO RZUTACH KARNYCH

We wtorek 29 września odbył się pojedynek IV rundy Pucharu Polski na szczeblu naszego województwa, w którym Lewart rywalizował na wyjeździe z zespołem LKS Poniatowa Wieś. W meczu tym trener Tomasz Bednaruk postawił na zawodników, którzy w spotkaniach ligowych grają w mniejszym wymiarze czasowym. Szansę gry dostało także kilku piłkarzy z drużyny rezerw i juniorów młodszych.

Do Poniatowej pojechało aż 11 młodzieżowców. W pierwszym składzie zadebiutowali: Maciej Góralski oraz lubartowscy wychowankowie – Wiktor Misiak, Maksymilian Sowa, Jan Sokół i Mateusz Bednarczyk. Przeciwnik występuje w klasie A i mimo gry w mocno rezerwowym składzie, to Lewart był murowanym faworytem. Zaczęło się zgodnie z planem. W 10 minucie po trafieniu Aleksa Aftyki goście objęli prowadzenie. Na początku drugiej połowy podwyższył Maksymilian Sowa i wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem na dziesięć minut przed końcem gospodarze strzelili kontaktową bramkę i uwierzyli, że mogą sprawić sensację. Nadzieję miejscowych mógł ostudzić w 90 minucie Łukasz Najda. Jednak piłkarz Lewartu zmarnował rzut karny. Miejscowi w ostatniej akcji doprowadzili do konkursu jedenastek i zapachniało sensacją. W serii rzutów karnych zdecydowanie lepsi okazali się trzecioligowcy. Do siatki trafili Jakub Buczek, Jakub Niewęgłowski, Przemysław Ponurek i Jan Sokół. Jakub Długosz obronił jeden strzał, a po drugim piłka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie lubartowianie wygrali karne 4:1 i uniknęli dużej wpadki.

Podopieczni Tomasza Bednaruka awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie spotkają się z Wisłą Puławy. Przeciwnik będzie gospodarzem tego pojedynku. Spotkanie rozpocznie się w Puławach 20 października o godzinie 18.00.

LKS Poniatowa Wieś – Lewart Lubartów 2:2 (0:1), karne 1:4; gole dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka w 10, Maksymilian Sowa 58 minucie.

Skład Lewartu: Długosz – Michałów (od 46 min. Bednarczyk), Niewęgłowski, Ponurek, Góralski, Sowa, Fularski (od 46 min. Duda), Buczek, Misiak, Aftyka (od 75 min. Sokół), Fiedeń (od 67 min. Najda).

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź