BAL NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU

Około 200 osób niepełnosprawnych bawiło się w Lubartowie na dorocznym balu karnawałowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Nasz Dom” i Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim.

22 lutego odbył się czternasty bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez przez Stowarzyszenie „Nasz Dom” i Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim. Zgromadzonych przywitali prezes Stowarzyszenia Grażyna Kosmala i dyrektor DPS Tadeusz Fituch, który zaznaczyli, że tradycja tego wydarzenia napawa szczególną radością. Serdecznie powitali wszystkich przybyłych i złożyli podziękowania dla licznych sponsorów, bez wsparcia których nie odbyła się ta impreza. Wyrazili też nadzieję, że bal będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Oficjalnego otwarcia balu dokonała Ewa Zybała, Starosta Powiatu Lubartowskiego. Na sali panowała niezwykle wesoła atmosfera, tradycyjnie nikogo do tańca nie trzeba było prosić. Szaleństwo odbywało się przy wspaniałej oprawie muzycznej. Odbyło się również wiele konkursów dla uczestników wśród których najwięcej emocji wzbudził wybór króla i królowej balu. W tym roku koronami i upominkami obdarowano 3 pary królewskie. Program balu obfitował w atrakcje, wspólną zabawę taneczną, obiad i słodki poczęstunek przygotowane specjalnie na tę okazję. Dobrze było znowu spotkać się z przyjaciółmi i powspominać przy pięknie zastawionych stołach dawne czasy i poprzednie bale. Najważniejsi goście balu, czyli podopieczni  z 18 placówek pomocy społecznej województwa lubelskiego bawili się świetnie. I choć bal nie mógł trwać wiecznie, wytańczeni i zadowoleni mówili, że nie mogą doczekać się kolejnego karnawału.

Marzanna Choduń