Bal niepełnosprawnych

Blisko 200 osób – podopiecznych Domów Pomocy Społecznej , Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubelskiego – bawiło się w Lubartowie
na trzynastym Balu Karnawałowym dla Osób Niepełnosprawnych, który zorganizował DPS i Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Ostrowie Lubelskim.

Takie przedsięwzięcia cieszą się wciąż rosnącą popularnością, mają na celu integrację osób zdrowych z niepełnosprawnymi i dostarczają wszystkim uczestnikom ogromną radość i niezapomniane wrażenia.  Po krótkim powitaniu wszystkich gości przez dyrektora placówki pana Tadeusza Fitucha i prezesa stowarzyszenia panią Grażynę Kosmalę, głos zabrała pani Katarzyna Fus – dyrektor ROPS w Lublinie.

Bal uroczyście otworzył Starosta Lubartowski pan Fryderyk Puła i nadszedł czas na część artystyczną. Wystąpiła grupa artystyczna TREMOLO działająca przy ostrowskim DPS. Podopieczni przygotowani przez terapeutę Marzannę Choduń przestawili krótki program słowno – wokalno – taneczny.Następnie po sutym obiedzie niepełnosprawni wraz z organizatorami i swoimi opiekunami przystąpili do najbardziej oczekiwanej części imprezy, a mianowicie do wspólnych tańców. Zespół „4YOU” został zaproszony, by zadbać o oprawę muzyczną balu. Parkiet sali balowej był cały czas pełen, a gorący nastrój karnawałowego szaleństwa trwał do samego końca. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń, a pyszności przygotowane specjalnie na tą okazję uzupełniały skutecznie energię do dalszej zabawy. Podczas balu jury wyłonione spośród zaproszonych gości miało za zadanie wyłonić królów i królowe balu. Do tego tytułu nominowano 3 panie i 3 panów, którzy zostali ukoronowani i otrzymali upominki od sponsorów.Zdjęcia, które są utrwaleniem niezapomnianych chwil spędzonych w gronie przyjaciół i najbliższych to najwspanialsza pamiątka.Wolontariusze dzielnie przez cały czas trwania balu starali się służyć pomocą. Z pewnością wrażenia z balu będą niezapomniane dla zaproszonych gości jak i dla wolontariuszy oraz organizatorów imprezy. Możliwość pomocy drugiemu człowiekowi sprawia, że czujemy się potrzebni, zwłaszcza
w dzisiejszych czasach gdzie tak trudno o dobre serce. Odrobina ciepła i serdeczności nie kosztuje nas wiele, a może pomóc drugiemu człowiekowi. Niesamowitą satysfakcję wywołuje uśmiech i radość osób, którym możemy pomagać.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu balu! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów. Dzięki ich wsparciu po raz kolejny udało się zorganizować niezapomnianą radość
dla niepełnosprawnych podopiecznych placówek pomocy społecznej. Dziękujemy:
pani Marzenie Gołofit i panu Grzegorzowi Kunaszewskiemu – Sieć Sklepów Medyczno Ortopedycznych „MEDICUS” z Lublina, pani Joannie Dmowskiej – Firma „CHEMEA” z Lubartowa, panu Dariuszowi Karwatowi- FHU „DARIO” z Lubartowa, panu Arturowi Maludze – Firma „BIG-MACHINERY” z Lubartowa, panu Jarosławowi Maludze z Lubartowa, , pani Dorocie Szyszko – Apteka „Nova” z Ostrowa Lubelskiego , Aptece „Zielona” z Lubartowa, pani Katarzynie Stachowicz – Gospodarstwo Rybackie z Jedlanki, panu Władysławowi Mikucewiczowi – Bank Spółdzielczy z Lubartowa, panu Sławomirowi Ziębowiczowi – FHU z Lubartowa, panu Bogdanowi Lipskiemu i Krzysztofowi Zachoszczowi – PHU „BEST” z Lubartowa, Firmie „STELLA PACK” z Lubartowa, pani Elżbiecie Caban –  Ciastkarnia „ELKA” z Leonowa, panu Łukaszowi Niewęgłowskiemu – Sklep Jubilerski z Lubartowa, panu Andrzejowi Sałackiemu, FH „MAZPOL”
z Lubartowa, państwu Jadwidze i Eugeniuszowi Turowskim z Lubartowa, Państwu Renacie i Tadeuszowi Harasimom z Ostrowa Lubelskiego, pani Zofii Czabaj z Ostrowa Lubelskiego, Gminnej Spółdzielni z Ostrowa Lubelskiego, Stacji Paliw „Mariol”, Firmie Transportowej pani Bogumiły Daszczyk.
A przede wszystkim państwu Magdalenie, Małgorzacie i Piotrowi Usow za udostępnienie lokalu „Gościnne Progi”.

Marzanna Choduń

st.terapeuta DPS Ostrów Lubelski