„BAL W KRÓLESTWIE KWIATÓW”

Znów przed kamerą wszyscy stoimy

i zdrowia mamie, tacie życzymy.

Żebyście mogli być tutaj z nami

niezasłonięci już maseczkami.

Żebyśmy mogli razem świętować

bez tej obawy, by nie chorować.

To najważniejsze dzisiaj życzenia,

niech się więc spełnią nasze marzenia

o tym powrocie do normalności

i o przedszkolu znów pełnym gości!

Tymi słowami przedszkolaki z grupy Jeżyk Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie, przywitały swoich kochanych rodziców dnia 8 czerwca 2021r, podczas specjalnie dla nich zorganizowanej uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Przedstawienie ze względu na panującą pandemię odbyło się z ograniczoną liczba osób na Sali, zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Dzień Mamy i Taty to jedne z najpiękniejszych świąt w roku obchodzony w grupie Jeżyki pod hasłem „Dnia Rodziny”. To chwila zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, pełna wzruszeń, uśmiechu i radości. Wszystkich zebranych gości przywitała Pani Dyrektor Iwona Kożuchowska oraz pani Wicedyrektor Beata Guz życząc wielu wzruszeń podczas występów.

W tym szczególnym dniu dzieci wraz ze swoimi paniami zaprezentowały przedstawienie pt. „Bal w krainie kwiatów” oparty na scenariuszu pani Agaty Dziechciarczyk – naszej zaprzyjaźnionej Wierszowanki. Zgromadzonych gości, „na dźwięk dzwoneczka i na zaklęcie” czary Wróżek zabrały do magicznego świata elfów, kwiatów i motyli. Król Maków i Królowa Bławatkowa zaprosili wszystkich na „bal nad bale” podczas którego spełniali życzenia Rodziców. Tak o to każda mama poczuła się jak prawdziwa księżniczka, a każdy tata stał się dzielnym rycerzem. Wróżki obdarowały swoich gości również pięknym, kwiatowym tańcem z chustą a na koniec zadbały o muzyczne gusta Rodziców i zabrały ich do „przedszkolnej filharmonii”. Nie mogło zabraknąć na „kwiecistej łące” Motyli, które układem tanecznym namalowały mamie i tacie za pomocą swoich skrzydeł kolorową tęczę.

Jeżyki słowem i piosenką wyraziły najlepiej jak umiały, swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość a także za mądrość i ojcowski autorytet. Na tle pięknej scenografii mali artyści tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach oraz składali piękne życzenia:


Lata dzieciństwa szybko przeminą
Cieszcie się, więc tą wspólną chwilą
Niech czas spędzany w domu razem
Stanie się cudnym wspomnień obrazem”

Uwieńczeniem życzeń był układ taneczny z balonami do piosenki Urszuli Sipińskiej pt. „Mam cudownych rodziców”, podczas którego na twarzach rodziców można było zauważyć tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Podczas wręczania  upominków wykonanych przez dzieci, całusom i uściskom nie było końca. Uroczystość przebiegła w miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci wzruszonych gości.

S. Wojnowska