Bard w II LO

17 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie gościł Jacek Musiatowicz. Ten pieśniarz, muzyk i poeta, laureat nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej dla wybitnej osobowości twórczej za 1997 rok, wystąpił z programem profilaktycznym „Iluzja a rzeczywistość”.

 Jacek Musiatowicz karierę artystyczną rozpoczął na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, mając 16 lat i od razu zdobywając wyróżnienie i nagrodę publiczności. W kolejnych latach występował na tym festiwalu wielokrotnie, sięgając po liczne nagrody solo i z grupą „Na poczekaniu”. W roku 1989 solowym występem wygrał „Śpiewające Żagle” w Szczecinie. Od tamtego czasu zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in.: trzykrotną nagrodę im. Jacka Falkiewicza  na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej w Biłgoraju, I nagrodę na Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, nagrodę w  Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. J. I. Kraszewskiego w Romanowie, zwycięstwo w XXXIII Studenckim Festiwalu Piosenki Autorskiej w Krakowie.

Musiatowicz to pomysłodawca i kierownik artystyczny Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „ORANŻERIA” w Radzyniu Podlaskim, twórca muzyki do filmu „Historia istotnej Victorii”, podejmującego problem AIDS,  obrazu, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie.

Oprócz tworzenia muzyki i poezji, nagrywania płyt, współpracy z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej i poetami, Musiatowicz zaangażowany jest w pracę profilaktyczną. W II LO
poruszał problemy różnych form uzależnień: od narkotyków, alkoholu, hazardu, dopalaczy, komputera, telewizji. Tak ważne zagadnienia dla współczesnej młodzieży, jak sięganie po używki, ucieczki z domu, uleganie innym, agresja, ale także miłość czy przyjaźń, obrazowane były za pomocą słowa śpiewanego, muzyki i opowieści z życia osobistego i artystycznego pieśniarza.

Spotkanie z Jackiem Musiatowiczem zostało zorganizowane w ramach realizowanego w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”.

AO foto:II LO

1 2 3 4