Basen MOSiR w nowej odsłonie

Ponad 20-letni basen przy ul. 1 Maja, zarządzany od blisko 2 lat przez lubartowski MOSiR, przeszedł szereg prac remontowych. Po ubiegłorocznej wymianie części okien, demontażu starych okien wewnętrznych, wymianie złóż i dysz w zbiornikach filtracyjnych, poprawiających jakość wody, podłączono basen do PEC-u.basen lubartow

Wymieniono część skorodowanych rur doprowadzających i odprowadzających wodę. Zamontowano kilkuset litrowy zbiornik na ciepłą wodę, kierowaną z niego bezpośrednio pod prysznice. Wymieniono zdecydowaną większość starych urządzeń sterujących. W okresie wakacji odmalowano – po wcześniejszym uszczelnieniu i usunięciu ubytków – nieckę basenu. Dokonano gruntownego remontu oświetlenia niecki. W miejsce starych świetlówek zamontowano oświetlenie LED oraz lampy awaryjne, niezbędne po zmroku w przypadku zaniku dostaw prądu. Odmalowano drewniane elementy osłon grzejników, a płyty wygłuszające znajdujące się nad niecką basenu poddano renowacji. W przyszłym roku planowany jest remont, nadwyrężonej „zębem czasu” wentylacji.
W od września do grudnia w każdą niedzielę, realizowane są – razem z KP „Skalar” – bezpłatne zajęcia projektowe z pływania dla uczniów klas III. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do aktywności i zdrowego stylu życia – mówi dyrektor MOSiR Janusz Gierach – jednocześnie zwiększyć ich bezpieczeństwo w czasie korzystania z kąpieli w różnych zbiornikach wodnych, szczególnie w okresie wakacji.
 Z informacji uzyskanych od dyrektora MOSiR wynika, że od września, basen otwarty jest przez 7 dni w tygodniu. Od pnoniedziałku do piątku z basenu korzystają nieodpłatnie uczniowie ze szkół: SP 3, II LO, SP 1, SP 4 i G 1 – mając do dyspozycji 48 godz. (od 8 do 11 godz. dziennie). 21 godz. przeznaczonych jest w tym samym okresie na wejścia na bilety, a 20 godz. na wynajmy. Podobnie jak wcześniej, o 6.30 MOSiR udostępnia go pływackim klubom sportowym oraz dwa tory na wejścia na bilety. Od 7.15 do 14.20 (w pn. i śr. do 16.50, w czw. do 16.00) z basenu korzystają lubartowskie szkoły, z tym, że od 8.50 do 9.35 jest możliwość wejścia na bilety. MOSiR utrzymał też 2 godziny wejść indywidualnych – od 17.45 do 19.20 (a w pt. już od 16.55 do 19.20). Późnym wieczorem basen wynajmowany jest firmom i zakładom pracy.  W sobotę nasi mieszkańcy mają możliwość skorzystania z basenu w godz. 7.15 – 8.00, 16.55 – 19.20. W niedzielę zapraszamy w godzinach 15.15 – 16.50. Podobnie jak w roku ubiegłym, z basenu mogą nieodpłatnie korzystać – za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II – osoby niepełnosprawne.
Sądzimy, że każdy, kto będzie chciał popływać, znajdzie czas, aby aktywnie spędzić choć „godzinkę” tygodniowo na naszej pływalni. Zapraszamy kończy Janusz Gierach
foto:PeO