Basen przy SP 3 otwarty

Po długiej przerwie od 7 października Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie wznowił działalność basenu przy Szkole Podstawowej nr 3. – Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasz basen był  bezpieczny – mówi dyrektor MOSiR Aneta Symbor. – Zwykła procedura uzdatniania i dezynfekcji wody stosowana na naszej pływalni, zgodna z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia jest wystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej jakości mikrobiologicznej wody, w tym eliminacji SARS-CoV-2.

Dyrekcja i pracownicy MOSiR informują, że na basen mogą chodzić osoby zdrowe, nie mające objawów infekcji, a także stosujące się do zasad bezpieczeństwa i higieny rekomendowanych przez GIS oraz regulaminu pływalni. Przed wejściem na halę basenową należy dokładnie umyć mydłem ciało i spłukać je obficie pod prysznicem. Podobne czynności powinno się wykonać po wyjściu z basenu. Myjąc się dokładnie zarówno przed kąpielą w basenie, jaki i po niej, minimalizujemy ryzyko zarażenia.

Bezwzględnie każdy uczestnik przed wejściem na pływalnię jest zobowiązany do dezynfekcji rąk. Jednocześnie trzeba utrzymać zlecany dystans społeczny czekając np. do kasy, szatni, czy przebieralni. Wszystkie osoby przebywające na terenie pływalni mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Maseczka powinna być zdjęta i pozostawiona w przebieralni wraz z ubraniem, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przyjść do basenu. Ubierając się po kąpieli, należy ponownie nałożyć maseczkę.

Pracownicy MOSiR regularnie będą dezynfekowali powierzchnie wspólne i często dotykane takie jak: bransoletki z kluczykami do szafek, klamki, drzwi, wieszaki, włączniki, szafki, ławki, powierzchnie sanitarne itp. Ilość miejsc siedzących w holu głównym będzie ograniczona tak, aby można było zachować odpowiedni dystans społeczny, z tego samego powodu udostępniana jest ograniczona liczbę szafek w przebieralni.Trybuny i miejsca siedzące na płycie basenowej zostają wyłączone z użytkowania. Uczestnicy po zakończeniu aktywności niezwłocznie powinni opuszczać pływalnię. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania regulaminu basenu.

Sylwia Cichoń