Będą siłownie na świeżym powietrzu

Siłownie plenerowe to dokonała forma spędzania wolnego czasu. Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu staną przy dwóch ulicach w Lubartowie: Różanej i Gagarina. Koszt realizacji to ponad 190 tys zł. Część pieniędzy to dofinansowanie, jakie ratuszowi udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

To wyczekiwana przez mieszkańców i potrzebna inwestycja. Siłownie plenerowe mieszkańcy Lubartowa zgłaszali m.in. jako projekt do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Nowe siłownie będą wyposażone w takie urządzenia do ćwiczeń jak: orbitreki, poręcze równoległe, biegacze, wioślarze i motyle. Całość uzupełnią urządzenia do gier edukacyjnych, ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Siłownie plenerowe w Lubartowie wybuduje firma, z którą w tym tygodniu została podpisana umowa. Koszt realizacji inwestycji to ponad 190 tys zł. Część pieniędzy na budowę siłowni Urząd Miasta Lubartów pozyskał z rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej OSA. Wykonawca ma 60 dni na zrealizowanie zadania od chwili podpisania umowy.

Pierwotnie zakładano, że koszt realizacji inwestycji będzie opiewał na kwotę około 133 tys zł. Oferty, które wpływały do urzędu, znacznie przekraczały jednak budżet, jaki na ten cel chciał przeznaczyć zamawiający. Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców, jak również możliwość utraty rządowego dofinansowania, podjęto decyzję o zwiększeniu środków z budżetu na ten cel.

ulica Różana