Będzie kładka nad torami długo oczekiwana przez mieszkańców

Powstanie kładka nad linią kolejową Lublin – Parczew, o którą zabiegano w poprzednich latach. Połączy ona duże osiedle z centrum Lubartowa. Będzie to wielkie udogodnienie dla mieszkańców miasta, gównie Alei Zwycięstwa i osiedla Królów Polskich.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy. Umowę na jej realizację podpisano 23 grudnia w Starostwie Powiatowym. Podpisali ją Jarosław Mielcuch, zastępca dyrektora Regionu Centralnego Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Piotr Żółtowski z firmy YLE Inżynierowie – wykonawca inwestycji.

Dzięki budowie kładki zmieni się sytuacja mieszkańców, szczególnie z osiedla Królów Polskich i Alei Zwycięstwa. Do tej pory musieli pokonać dodatkowy odcinek drogi, aby  dotrzeć pieszo do centrum miasta.  Jak mówił Piotr Kaliszewski z Ministerstwa Infrastruktury, kładka ma zostać zbudowana w ciągu ośmiu miesięcy. Ma mieć 50 metrów długości, będzie wyposażona w oświetlenie i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt kładki to 500 tys. złotych.