Będzie nowy obiekt dla zawodników taekwon-do i tenisa. Ogłoszono przetarg na budowę

Niedawno informowaliśmy na naszych łamach, że po kilkudziesięciu latach lubartowscy tenisiści, zawodnicy taekwon-do i kolarze doczekają się profesjonalnego obiektu sportowego przy ul. Szkolnej. Właśnie ogłoszono przetarg na tę inwestycję. Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 7 grudnia.

Obecnie sportowcy korzystają ze starego baraku przy ul. Krzywe Koło (na zdjęciu). Sytuacja zmieni się w związku z budową nowego budynku. Miasto Lubartów na tę inwestycję pozyskało 8 mln zł z Polskiego Ładu. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę na działce miejskiej m.in. budynku z salą sportową i zapleczem. Będzie to sala sportowa z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. Sala ma mieć powierzchnię użytkową ponad 360 mkw. We wnętrzu zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób.

Ponadto powstanie też zaplecze socjalno-szatniowe i magazynowe wraz z komunikacją, składające się m.in. z pokoi trenerów, magazynków, zespołów szatniowych i sanitariatów. Część sportowa na parterze budynku, wyposażona w łazienkę i sanitariaty o powierzchni ok. 120 mkw. będzie przeznaczona na potrzeby sekcji kolarskiej. Natomiast na parterze budynku powstanie część usługowa.

SC