Będzie tydzień krwiodawstwa w Lubartowa. Krwi potrzebuje chora dziewczynka

Emilka Gębal z Kamionki choruje na ostrą białaczkę i potrzebuje krwi. To między innymi dla niej zostanie przekazana krew zebrana podczas Tygodnia Krwiodawstwa w Lubartowie.

W dniach 19, 21 i 22 lipca będzie można oddać krew w RCKiK, w godzinach 7-12, ul. Cicha 14.

Wakacje to okres szczególnie narażony na braki krwi. Głównym zamierzeniem naszej akcji jest popularyzowanie oddawania krwi w mieście. Naszym celem jest reaktywowanie naszego lubartowskiego punktu tak, aby był czynny przez 5 dni w tygodniu – mówi Przemysław Kowalczyk, prezes Klubu HDK Lewart.
Chcemy docenić krwiodawców, bo są oni pomijani w Polsce. Dzięki naszej inicjatywie mogą oni taniej zakupić bilet do lubartowskiego kina albo ze zniżką zrobić zakupy w sklepie zoologiczno – wędkarskim „MORMYSZKA” – dodaje.

W akcję włączył się Lubartowski Ośrodek Kultury.

Akcja jest częścią obchodów Święta Miasta. Pragniemy zachęcić do oddawania tego najcenniejszego daru. Podsumujemy ją podczas Annowania. To kolejna nasza wspólna inicjatywa z Klubem HDK Lewart – mówi Adam Kościańczuk, dyrektor LOK.

Zebrana podczas akcji krew zostanie przekazana między innymi dla Emilki Gębal z Kamionki. Dziewczynka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.