Bezpłatne badania, warsztaty i wycieczki dla seniorów. Rusza projekt LOK, ostatnie miejsca

Bezpłatne pakiety badań,warsztaty kulinarne i degustacja potraw, wycieczki, zajęcia z florystyki, filmoterapia – to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników projektu dla seniorów realizowanego przez LOK. Są jeszcze  ostatnie wolne miejsca.

W Lubartowskim Ośrodku Kultury zakończyły się prace związane z adaptacją budynku na potrzeby projektu Senior +. Jest już klimatyzowana kuchnia z profesjonalnym sprzętem, pomieszzcenie z TV. Zakupiono też stół do tenisa stołowego, kije nordic walking, aparat fotograficzny.

Co czeka na uczestników projektu?
Bezpłatne pakiety badań, warsztaty kulinarne i degustacja potraw, wycieczki na Roztocze, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Groty Solnej, kina, teatru. Będą też zajęcia z florystyki, filmoterapia, kurs komputerowy, ćwiczenia wzmacniające kręgosłup – pilates, zumba, zajęcia z samoobrony.

Seniorzy będą mieć też dostęp do bezpłatnej prenumeraty czasopism i audiobooków. W ramach projektu każdy uczestnik otrzyma opaskę z gps monitorującą stan zdrowia, która w razie upadku czy omdlenia zawiadomi najbliższą osobę że dzieje się coś złego z seniorem.

Kto może zgłosić się do projektu?
Zajęcia przewidziane są dla mieszkańców Lubartowa powyżej 60 roku życia.
Projekt realizowany jest przez LOK w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Dofinansowanie do projektu wynosi ponad 1,2 mln zł.

Katarzyna Wójcik