Bezpłatne porady prawne przyciągają wielu zainteresowanych

Biuro Porad Obywatelskich, które od 14 stycznia działa w Lubartowie przy ul. Bema 8, nie narzeka na brak klientów. Z bezpłatnych porad korzysta coraz więcej osób. 

W ciągu tygodnia mamy około 60 osób chcących uzyskać pomoc prawną, głównie z zakresu prawa cywilnego, karnego czy administracyjnego – mówi Kamila Niziołek – Duda ze Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych w Lublinie, które uruchomiło projekt poradnictwa. – Informacji zainteresowanym udzielamy nie tylko osobiście, ale też telefonicznie oraz mailowo.

Jak już pisaliśmy w „Lubartowiaku”, biuro porad prawnych realizuje projekt Świadomy obywatel – bezpłatne poradnictwo obywatelskie”. Codziennie mieszkańcy Lubartowa i powiatu lubartowskiego mogą zasięgnąć porad prawnych, których udzielają profesjonalni doradcy – prawnicy oraz aplikanci adwokaccy i radcowscy. A jest to pomoc z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, rodzinnego, prawa pracy, spadkowego, prawa ubezpieczeń społecznych i pomocy społecznej, prawa spółdzielczego, gospodarczego publicznego i prywatnego, przepisów dotyczących osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, świadczeń z ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia i bezrobocia. Za pośrednictwem strony internetowej projektu www.poradyobywatelskie.pl można zadać pytanie specjalistom (mail: lubartow@poradyobywatelskie.pl).– Nasze biuro działa według kilku zasad: poufności, bezstronności, niezależności, samodzielności klienta, otwartości dla wszystkich, aktualności i rzetelności informacji. Zapraszamy chętnych do skorzystania z porad zarówno osobiście, jak i telefonicznie pod nr 81 851 00 42 – dodaje Kamila Niziołek – Duda. Projekt jest współfinansowny przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Sylwia Nowokuńska