„Biało-niebiescy” z kompletem punktów

Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów, którzy uczestniczą w rozgrywkach IV ligi rozegrali trzy mecze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich komplet 9 punktów. Na własnym boisku pokonali 1:0 Górnika II Łęczna i 4:1 Motor II Lublin, a na wyjeździe wygrali 2:1 z Gryfem Gmina Zamość. Po piętnastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce. Zgromadzili 33 punkty, a do lidera tracą 3 oczka.

Z Górnikiem II Łęczna skromnie za trzy

W trzynastej kolejce rozgrywek „biało-niebiescy” grali na własnym boisku z Górnikiem II Łęczna. Po wysokim i pewnym zwycięstwie nad Stalą Kraśnik lubartowianie rywalizowali z młodym zespołem rezerw pierwszoligowca z Łęcznej. Młodzież wysoko zawiesiła poprzeczkę przed jedenastką z Lubartowa. Tuż przed przerwą do siatki gości trafił Kamil Zieliński. Okazało się, że była to jedyna bramka tego pojedynku. Dzięki temu nasz zespół zainkasował komplet punktów. Było to czwarte kolejne spotkanie zagrane na zero z tyłu. Defensywa w tym sezonie to mocna strona lubartowian.

Rezerwy Motoru Lublin rozbite po przerwie

Terminarz rozgrywek lubelskiej IV ligi został tak ułożony, że Lewart dwa kolejne spotkania rozegrał na własnym boisku. Po rezerwach Górnika Łęczna przyszła kolej na rezerwy Motoru Lublin. Początek meczu z Motorem II należał do gości. Już po kwadransie mogli objąć prowadzenie, jednak zawodnik gości w sytuacji sam na sam z Damianem Podleśnym nie trafił w bramkę. Akcja ta podziałała mobilizująco na gospodarzy. Paweł Myśliwiecki i Filip Michałów w krótkim odstępie czasu trafili w obramowanie bramki, a dobrą okazję zmarnował też Kamil Zieliński. Przewaga piłkarskiego doświadczenia została udokumentowana po przerwie, a swoje nieprzeciętne snajperskie umiejętności potwierdził Myśliwiecki. Najlepszy strzelec Lewartu w odstępie 20 minut skompletował hat-trica. Na listę strzelców wpisał się także Oskar Gede. Przyjezdni odpowiedzieli jednym golem i dzięki temu Lewart wygrał wysoko 4:1. W końcówce meczu w barwach Lewartu z meczu ligowym zadebiutował 17-letni Dorian Paluch.

Wyjazdowe zwycięstwo z Gryfem

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań zespół z Lubartowa grał na wyjeździe z Gryfem Gmina Zamość. Podopieczni Grzegorza Białka znajdują się w dobrej dyspozycji i liczyli na korzystny wynik w tym meczu. Już w 13 minucie prowadzenie gościom zapewnił Kamil Zieliński. Lewart był lepszym zespołem i zanosiło się na drugą bramkę. Tymczasem tuż przed przerwą gospodarze wykorzystali błąd Damiana Podleśnego i na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1. Po zmianie stron to Lewart dyktował warunki na boisku, jednak miejscowi skuteczni się bronili. Tak było aż do 76 minuty. Wtedy to wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kacper Sulowski strzelił tak, że bramkarz Gryfa zmuszony był wyjąć piłkę z siatki. Zwycięstwo 2:1 sprawiło, że na konto lubartowian trafiły trzy oczka. Było to szóste kolejne spotkanie naszej jedenastki bez porażki. W tym czasie odnotowali 5 zwycięstw i remis. Ostatni raz przegrali 22 września w dziewiątej kolejce (1:3 z Cisowianką Drzewce).

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna 1:0 (1:0); bramkę dla Lewartu w 39 minucie zdobył Kamil Zieliński.

Skład Lewartu: Podleśny – Majewski, Niewęgłowski, Gede, Urban (od 73 min. Iskierka), Michałów (od 80 min. Pęksa), Wolski, Sulowski (od 57 min. Aftyka), Zieliński (od 88 min. Parada), Najda (od 89 min. Duda), Myśliwiecki.

Lewart Lubartów – Motor II Lublin 4:1 (0:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 52, 59, 72 z rzutu karnego oraz Oskar Gede w 65 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Majewski (od 69 min. Pęksa), Niewęgłowski, Gede, Plesz, Michałów (od 74 min. Urban), Sulowski (od 64 min. Aftyka), Wolski, Najda (od 81 min. Iskierka), Zieliński (od 81 min. Paluch), Myśliwiecki.

Gryf Gmina Zamość – Lewart Lubartów 1:2 (1:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Kamil Zieliński w 13, Kacper Sulowski w 76 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Majewski, Niewęgłowski, Gede, Plesz, Michałów (od 80 min. Pęksa), Wolski (od 74 min. Sulowski), Zieliński (od 80 min. Parada), Najda, Aftyka (od 88 min. Paluch), Myśliwiecki.

W najbliższą sobotę 11 listopada, w ramach szesnastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Początek spotkania o godzinie 12.00. Siedemnasta kolejka, czyli ostatnia rundy jesiennej zaplanowana jest na weekend 18/19 listopada. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie. Mecz rozpocznie się w niedzielę 19 listopada o godzinie 14.00.