Biblioteka miejska przejdzie generalny remont

Kompleksowy remont  za ponad półtora miliona złotych przejdzie  biblioteka miejska przy ulicy Lubelskiej. Będzie podjazd dla osób niepełnosprawnych, nowe okna, wnętrze, wyposażenie,  zmieni się też plac przed budynkiem. To miedzy innymi dzięki środkom, jakie placówka pozyskała z ministerialnego programu.

biblioPierwsze prace remontowe mają ruszyć we wrześniu. Potrwają do końca przyszłego roku.

 – W tym roku zostaną wykonane roboty zewnętrzne, czyli wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie, podjazd dla osób  niepełnosprawnych remont placu i ogrodzenia. W przyszłym roku zaplanowano prace wewnątrz budynku – mówi Adam Banucha, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza.

Pieniądze zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta (które jest właścicielem nieruchomości) na wymianę stolarki okiennej w bibliotece posłużyły do projektu jako wkład własny  w wysokości 25%. Środki z ministerstwa to 75% dotacji.

Program Kultura+Biblioteka+  dzięki któremu możliwy będzie kompleksowy remont placówki to program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Książki w Krakowie. W sumie dzięki dotacji z ministerialnego programu będzie możliwy remont za ponad półtora miliona złotych. (KW)