Bieg „Pokój i Dobro”. Pomagamy Ali

Już w najbliższą sobotę 17 czerwca odbędzie się X edycja biegu charytatywnego Pokój i dobro, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Biegacze tradycyjnie już pokonają trasę długości 10 km.

Bieg jest imprezą charytatywną. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Ali, małej mieszkanki Lubartowa, u której zdiagnozowano około 3 miesiące temu zespół Retta. Dotknięte nim dziecko traci umiejętności, których się nauczyło, również jego dalszy rozwój zostaje zahamowany i jest bardzo utrudniony.

I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA ALI i pomóż jej lepiej żyć! Lista startowa zawiera już ponad 100 uczestników. Link do zapisów elektronicznych dostępny jest w mediach społecznościowych organizatora. Na bieg będzie się można zapisać także bezpośrednio przed startem w sobotę.

Termin: 17 czerwca 2023 r., godz. 16.00, trasa długości 10 km.

ig