Bieg „Pokój i Dobro”: ponad 200 zawodników pobiegło dla Waldemara Kanadysa

W sobotę 22 czerwca zorganizowano festyn rodzinny „Kapucynalia 2019”. W ramach imprezy po raz VII odbył się bieg „Pokój i Dobro”, w którym wzięło udział ponad 200 zawodników. Biegli, by pomóc Waldemarowi Kanadysowi. Organizatorem było Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Zebrano kwotę 22 648,36 zł (w tym 10 euro i 10 eurocentów).

Festyn „Kapucynalia 2019” ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W ramach imprezy był koncert zespołu „EduFolk”, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „T jak tata”. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy ruchowe, trampoliny, ścianka wspinaczkowa czy bańki mydlane. Można też było wylosować cenne nagrody w loterii i wziąć udział w licytacji przedmiotów m.in. bloku kapucyńskiego brata Pawła. Tradycją „Kapucynaliów” jest wręczenie nagrody i wyróżnień „Pax et Bonum”. Nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny w Lubartowie, natomiast wyróżnienia przyznano dla: Orkiestry Dętej OSP Lubartów, Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie i Małgorzaty Wronowskiej (Art- Chata). Podziękowania organizatorom wydarzenia złożyli starosta Ewa Zybała i burmistrz Krzysztof Paśnik, który wręczał też dyplomy i puchary biegaczom.

Jak co roku bieg „Pokój i Dobro” był charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie międzybłoniaka opłucnej terapią protonową Waldemara Kanadysa. Pan Waldemar to lubartowski biegacz, który sam uczestniczył kiedyś w biegu „Pokój i Dobro” i w ten sposób pomagał innym. Trasa biegu (10 km) rozpoczęła się przy Kościele Ojców Kapucynów i oprócz ulic wiodła polnymi drogami przy rzece Wieprz.
W biegu wzięło udział 216 zawodników. Pierwszy na mecie pojawił się Paweł Mazurek z Lublina z czasem 00:37:12. Drugi był Piotr Maciejewski z Lublina, a trzeci Łukasz Augustyniak z Jackowa. W kategorii kobiet zwyciężyła Olga Zarzeczna z Lublina, drugie miejsce zajęła Magdalena Gajek z Lublina, trzecie – Oliwia Panas. Biegaczy nagrodzono w kategorii open, ale też w kategorii wiekowej, przyznano również nagrody dla zawodników z Lubartowa. Jedną z dodatkowych klasyfikacji biegowej były małżeństwa. A z racji, że bieg odbył się tuż przed Dniem Ojca, zaplanowano też klasyfikację „tata”. Pełne wyniki można zobaczyć na stronie:  http://lubartowbiega.pl/wyniki-2/bieg-pokoj-i-dobro-2019/.

Sylwia Cichoń

więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku