BIEGANIE LUBARTOWIAN PO PRZYMUSOWEJ PRZERWIE

Powoli po przymusowej przerwie zapełniają się trasy biegowe. Coraz częściej organizowane są imprezy biegowe. Część z nich odbywa się w tradycyjnej formie, a część przeprowadzana jest zdalnie. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Cross u Radziwiłłów

W niedzielę 7 czerwca w Białej Podlaskiej odbył się IV Cross u Radziwiłłów. Na trudnej trasie długości 6 kilometrów rywalizowało 65 osób, w tym dwójka lubartowian. Adam Zbiciak ukończył rywalizację na 20 miejscu, zaś Kinga Zbiciak minęła linię mety jako 48 osoba (9 wśród kobiet).

Wirtualna Czwarta Dycha do Maratonu

Cztery Dychy do Maratonu, to cykl jaki miał przygotować zawodników do 8. Maratonu Lubelskiego, który miał się odbyć 10 maja 2020 roku. W lutym odbyła się Trzecia dycha, zaś na czwartą biegacze nie doczekali się. Organizatorzy postanowili przeprowadzić zawody w formule biegu indywidualnego. Pozwoliło to na dokończenie cyklu Cztery Dychy do Maratonu 2019/2020. Każdy z zawodników sam wyznaczył sobie trasę i godzinę startu. Bieg miał się odbyć między 10 a 20 czerwca. Wirtualną rywalizację na dystansie 10 kilometrów ukończyło 386 osób, w tym piątka lubartowian: Jarosław Dobrzyński, Tomasz Machnikowski, Bartosz Szczypiński, Dorota Świderek i Jerzy Florek.

ig, foto: strony internetowe organizatorów imprez