Biegiem pomagali małej Biance

V edycja biegu charytatywnego „Pokój i dobro” za nami. W sobotę 24 czerwca pobiegło 228 osób. Bieg był częścią Festynu rodzinnego Kapucynalia, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny.

Bieg „Pokój i Dobro” jest imprezą charytatywną. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie rocznej lubartowianki Bianki Zosi Dzięcioł. Dziewczynka choruje na rzadkie schorzenie, zwane potocznie klątwą Ondyny, które może przyczynić się do jej śmierci. Bianka jest jedną z 20 osób w Polsce, u których stwierdzono tę chorobę, natomiast na świecie ze zdiagnozowaną klątwą Ondyny żyje jedynie 300 pacjentów. Żeby samodzielnie oddychać, dziewczynka potrzebuje operacji, której koszt wynosi 500 tys. zł. Zmaganiom biegaczy towarzyszy trwający w tym samym czasie w ogrodzie Ojców Kapucynów festyn rodzinny „Kapucynalia”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. Podczas festynu można było korzystać z licznych atrakcji: ścianka wspinaczkowa, kula sferyczna, czytanie baśni o Śnieżce połączone z występem aktorów, kiermasz ciast, loteria fantowa, gry i zabawy dla dzieci, jazda kucykami, malowanie twarzy, dmuchane zamki oraz licytacje na rzecz Bianki. Można było zmierzyć sobie poziom cukru.

Jak co roku wręczano wyróżnienia i nagrodę „Pax et Bonum”, którą otrzymał Szkolny Klub Wolontariusza „Anioły z II LO”. Statuetkę odebrała wraz z młodzieżą opiekun wolontariatu Justyna Świderska – Niedobit

Tuż po tym podsumowano Bieg „Pokój i Dobro”. Pierwszy na mecie był Bartek Ceberak, który ufundował puchary i gadżety do rozlosowania wśród uczestników biegu. Dla biegaczy zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Podziękowania biegaczom złożyli rodzice Bianki, którzy wraz z dziewczynką byli obecni na festynie.

Wyniki Open:

kategoria mężczyźni:

I m – Ceberak Bartosz – Lubartów

II m – Ceberak Maciej – Lubartów

III m – Augustyniak Łukasz – Świdnik/Jacków

kategoria kobiety:

I m – Gąszczyk Joanna

II m – Iwaniuk – Mroczek Katarzyna – Lubartów

III m – Podsiadła Katarzyna – Lubartów

wyniki klasyfikacji Mieszkaniec Lubartowa:

I m – Ceberak Bartosz

II m – Ceberak Maciej

III m – Majcher Paweł

IV m – Topyła Łukasz

V m – Machaj Wojciech

VI m – Marzęta Andrzej

wyniki klasyfikacji Małżeństw:

I m – Monika Danił, Marek Danił

II m – Anna Mazurek, Piotr Mazurek

III m – Joanna Biszkont, Sławomir Biszkont

tekst i foto: Sylwia Nowokuńska

Galeria zdjęć na facebooku