Biznes ma wartość dla uczniów II LO

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zajęli II i III miejsce w konkursie organizowanym przez studentów Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości KUL w Lublinie „Biznes ma wartość”.

Na konkurs „Biznes ma wartość” uczniowie II LO pod opieką Elżbiety Mizio wybrali się 3 marca. Konkurs miał formę gry miejskiej, rozgrywającej się na terenie obiektów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczestnicy, w grupach złożonych od dwóch do czterech osób, mieli za zadanie odnaleźć stacje, w których rozwiązywali różnorakie testy o tematyce związanej z przedsiębiorczością, biznesem, psychologią. Każde zadanie podlegało ocenie przez jury konkursowe. Uczniowie musieli się podjąć przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, wybrania najlepszego kandydata na stanowisko pracy, rozwiązania sporu z mieszkańcami zgodnie z zasadą CRS oraz wypełnienia testu z wiedzy o ekonomii.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 8 marca podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Ludzka Twarz Biznesu”. Uczniowie II LO ponownie wybrali się do Lublina na KUL, gdzie w ramach konferencji wysłuchali prelekcji znanych postaci polskiej nauki oraz biznesu. Byli to: Marek Ignys menager firmy Bayer, Sebastian Szajner – coach, trener biznesu i konsultant oraz Agnieszka Jakubczyk-Latała menager firmy Stock Polska. Tematami przewodnimi tego panelu dyskusyjnego były: „Człowiek wypalony”, „Człowiek z wartościami” i „Człowiek bogaty – wielopokoleniowy”. Uczniowie dowiedzieli się, jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa pasja, jak wielkie znaczenie ma motywacja pracowników i doświadczenie, usłyszeli również, jakie techniki motywacyjne można i należy stosować, chcąc odnosić sukcesy.

Po ciekawej konferencji odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Biznes ma wartość”. Pomimo znaczącej konkurencji wszyscy uczniowie II LO stanęli na podium. Zajęli II i III miejsce – dwie grupy ex aequo. Każdy z uczestników oraz opiekun zostali nagrodzeni ciekawymi książkami.

II LO w konkursie „Biznes ma wartość” reprezentowali: Aleksander Iwan, Mikołaj Turowski, Weronika Goździcka, Weronika Witek, Paulina Widyńska, Aleksandra Zdunek, Piotr Kolibski, Maciej Gątarski i Natan Marciniak.

Wszystkim gratulujemy sukcesu!

Natan Marciniak, kl.I g/ II LO