Biznes rozwija skrzydła

Przedsiębiorcy z Lubartowa i okolic będą promowani przez Miasto

W Lubartowie rusza nowy, internetowy portal gospodarczy www.biznes.lubartow.pl Za unijne pieniądze zostanie też zakupiony telebim, na którym zaprezentują się rodzime firmy

– Chcemy aby strona gospodarcza była podobna do portali społecznościowych – mówi Piotr Turowski, naczelnik Wydziału Strategii i Promocji UM w Lubartowie. – Ponadto opracowujemy folder, w którym bezpłatnie zamieścimy informacje o przedsiębiorstwach z terenu Lubartowa.

Tak zakłada projekt „Teraz biznes – budowa Lubartowskiej Strefy Gospodarczej”. Jego wartość opiewa na ponad 442 tysiące zł. Z czego 376 tys. jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedsiębiorcy mogą nieodpłatnie zamieszczać na portalu biznesowym informacje o swoich firmach, a nawet zgłaszać uwagi do wyglądu strony. O takich szczegółach projektu dowiedzieli się w czwartek na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Lubartów.

Burmistrz Janusz Bodziacki zachęcał ludzi biznesu do zapoznania się z obszarami inwestycyjnymi, utworzonymi w ramach projektu „Czas na Lubartów – kompleksowe przygotowanie terenów pod inwestycje”: – Prowadzimy starania, aby tereny położone przy ul. Gazowej, włączyć do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro – Park Mielec – informował na czwartkowym spotkaniu.

Do udziału w strukturach Izby Przemysłowo – Handlowej przekonywał przedsiębiorców Dariusz Jedlina, jej prezes. – Chcę, aby taka organizacja mogła powstać w Lubartowie. W porozumieniu z burmistrzem, będę odwiedzał Lubartów właśnie w tym celu – zapowiedział.

Uczestników czwartkowego spotkania zaskoczyła forma wykładu Mieczysława Bąka, dyrektora Jarpol Enterprise, eksperta w zakresie pozyskiwania i obsługi inwestorów.  Każdy obecny mógł zabrać głos i podzielić się swoim pomysłem na rozwój Lubartowskiej Strefy Gospodarczej.

(J.A.)