BLUE CAFE: Mam nadzieję, że wrócimy do Lubartowa

DSC_1036Gwiazdą wieczoru podczas sobotniego festynu miejskiego w Lubartowie była grupa Blue Cafe.

Rozmawialiśmy z wokalistką zespołu Blue Cafe – Dominiką Gawędą oraz twórcą zespołu, kompozytorem i muzykiem– Pawłem Rurak – Sokalem.

Niedawno w Czarnkowie, teraz Lubartów, potem Strzelce Opolskie. Rozpieszczacie swoich fanów…

Dominika Gawęda (wokal): No tak. Nawet mamy taki obowiązek, ponieważ w tym roku obchodzimy 15 – lecie istnienia zespołu. W tym roku ta trasa jest wyjątkowa, jubileuszowa, podczas której na scenie bardzo dużo się dzieje. Gramy duży show muzyczno – wizualny. Myślę, że warto to zobaczyć. Ta trasa jest bardzo obfita w koncerty,  cały czas jesteśmy w podróży.

Ile miast odwiedzicie w ramach tej jubileuszowej trasy?

Dominika Gawęda (wokal): Około 30 koncertów zagramy w tym roku. A cały czas dochodzą.

Paweł Rurak Sokal ((instrumenty klawiszowe, gitara): Jednocześnie trwają przygotowania do naszej nowej płyty. Blue Cafe przygotowuje dużą niespodziankę na lato.

15 lat zespołu Blue Cafe, 470 lat miasta Lubartów…Byliście kiedyś tutaj w naszym mieście lub w powiecie DSC_0926duetlubartowskim?

Dominika Gawęda: To fantastyczne połączenie. Jesteśmy tutaj pierwszy raz, mam nadzieje, że wrócimy znowu.

Różnicie się dziś od tego Blue Cafe, które zaczynało 15 lat temu…

Paweł Rurak Sokal: Zmiany zaszły przede wszystkim w świadomości i psychice Blue Cafe. Gramy inną muzykę.  Myślę, że to była ewolucja a nie rewolucja. To była świadoma ewolucja. Myślę, że efekt był doskonale widoczny na koncercie w Lubartowie. Połączenie show z muzyką. To jest duża siła.

Publiczność też się zmieniła w związku z tym?

Paweł Rurak Sokal: Publiczność też się zmieniła, bo wszystko dookoła się zmienia. Są inne oczekiwania, ludzie widzą koncerty innych artystów światowych i chcą też takiego show. Myślę, że należy im to dać, bo taka publiczność, która na przykład była w Lubartowie jest wspaniała.

Powiedziałeś kiedyś, że show – biznes nie jest dla słabych…

Paweł Rurak Sokal: Show – biznes nie jest dla wszystkich. To jest ogromnie ciężka praca. Sukces to nie jest jedna nagroda, a potem DSC_0905znikasz ze sceny. Sukcesem jest to, że człowiek przez 15, 20, 30 lat pisze piosenki, które śpiewają ludzie.

Powiedzcie kilka słów o zespole tanecznym, z którym współpracujecie…

Paweł Rurak Sokal: Jest to grupa Misstique. Zespół współpracuje z Blue Cafe, ale występuje przed koncertem w swoim integralnym show. Dziewczyny pracują też z Dominiką. Prawie codziennie są próby taneczne.

Dominika Gawęda: Jestem zachwycona współpracą z dziewczynami. To są młode, utalentowane osoby, niesamowicie twórcze, rozwinięte tanecznie i artystycznie.

 

Będą jeszcze niespodzianki, jeśli chodzi o wizualną część koncertów?

Paweł Rurak Sokal: To jest proces, ale jeszcze trzeba chwilę poczekać.

Gdzie zaprosicie teraz lubartowską publiczność?

Dominika Gawęda: Zapraszamy 15 czerwca do oglądania nas na scenie opolskiej.  Tam wystąpimy z małym show z okazji 15 – lecia, krótki recital. Wystąpimy też w specjalnym koncercie super jedynek. Zapraszamy wszystkich do oglądania.

(Rozmawiała Katarzyna Wójcik), fot. KW i Piotr Opolski

Wywiadu z zespołem „WEEKEND”  oraz relacji z Dni Lubartowa szukaj  w papierowym, bezpłatnym środowym numerze „Lubartowiaka” oraz wkrótce na naszej stronie.