Boisko na Batalionów Chłopskich już otwarte

– Mieszkańcy z całego osiedla i okolicy są zadowoleni z tego projektu – mówiła 8 listopada podczas  otwarcia boiska przy ul. Batalionów Chłopskich radna Renata Mazur.

Wstęgę przeciął burmistrz Krzysztof Paśnik wraz z zastępcą, starosta Ewa Zybała, proboszcz Andrzej Juźko, radni oraz mieszkańcy.
– Cieszę się, że ten projekt został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. Dziękuję radnej Renacie Mazur i radnemu Grzegorzowi Jaworskiemu, którzy są ojcami tego sukcesu. Będzie to boisko dostępne dla wszystkich mieszkańców – mówił burmistrz Krzysztof Paśnik.

Boisko przy ul. Batalionów Chłopskich to obiekt wielofunkcyjny o sztucznej nawierzchni, na którym wyznaczono place do gry w piłkę nożną i ręczną o wymiarach 40x20m, koszykówkę o wymiarach 22×15 m oraz boisko do siatkówki o wymiarach 18×9 m. Całość została ogrodzona siatką i otoczona zielenią parkową. Posadzono 46 nowych drzew i krzewów. Obiekt został oświetlony lampami parkowymi. W skład kompleksu wchodzą też trybuny, ławki, stojaki na rowery i urządzenia sportowo – rekreacyjne. Koszt inwestycji to ponad 530 tys. zł.

(kw)

więcej zdjęć tutaj