Boisko oficjalnie otwarte

Oficjalne otwarcie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Parkowej miało miejsce w piątek 25 maja.

 

Na uroczystość przybyło wielu gości m.in.: księża, samorządowcy, radni miejscy, przedsiębiorcy, przedstawiciele jednostek podległych miastu, prezesi klubów sportowych, trenerzy i miłośnicy piłki nożnej. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania hymnu Lubartowa „O Ziemio Lubartowska”. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Janusz Sysa podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania boiska:Bardzo się cieszę, że razem możemy uczestniczyć w otwarciu tego pięknego boiska. Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią jest boiskiem pełnowymiarowym o wymiarach 68 na 105 metrów. Widownia ma 364 miejsca, parking ma powierzchnię 2256 m2 i jest przeznaczony na 80 pojazdów. Rozpoczęcie budowy nastąpiło w 2015 roku, a zakończone w 2017. Łączny koszt inwestycji to 3 699 230,65 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wyniosło 900 tysięcy złotych. Słowa uznania kieruję do firm budujących boisko. Dziękuję też radnym za odwagę i zaufanie w konstruowaniu wydatków budżetu gminy. Dziękuję wszystkim niewymienionym, których zaangażowanie, pomoc i rada doprowadziła do dzisiejszego sukcesu. Niech ten obiekt będzie miejscem rywalizacji w duchu fair play. Niech dzięki niemu realizuje się w naszym mieście piękna idea wychowania przez sport.

Samorząd Miasta Lubartów reprezentował burmistrz Janusz Bodziacki: – Bardzo się cieszę, że jesteśmy w gronie przyjaciół sportu lubartowskiego, że jesteśmy w gronie przyjaciół lubartowskiej piłki nożnej. W imieniu samorządu mogę wyrazić radość z istnienia tego obiektu. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do jego budowy – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym boisku dokonali: Janusz Sysa – dyrektor MOSiR w Lubartowie, burmistrz Janusz Bodziacki, jego zastępca Radosław Szumiec, ks. Andrzej Juźko – Dziekan Dekanatu Lubartowskiego, Anna Bielińska – sekretarz Miasta Lubartów, Lucyna Biskup – skarbnik Miasta Lubartów, Zbigniew Bartnik – Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Jan Ściseł – wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów oraz radni Marek Polichańczuk i Jakub Wróblewski.

Ksiądz Andrzej Juźko dokonał aktu poświęcenia boiska. Następnie zaproszeni goście życzyli sukcesów lubartowskiemu sportowi rozwijanemu m.in dzięki nowemu boisku. Mieli też okazję spróbować też swoich sił w strzelaniu do bramki, na której stanął Igor Talma.

W części artystycznej wystąpiły solistki Martyna Najda i Alicja Grabowska, pracujące pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka oraz grupy taneczne hip-hop, które ćwiczą pod okiem Karola Polaka w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Na zakończenie dzieci i młodzież z grup piłkarskich MOSiR zaprezentowali to, czego uczą się na zajęciach.

Przypominamy, że pod koniec grudnia 2017 grę na boisku zainaugurowała drużyna Lewartu Lubartów wraz z drużyną Gwiazd Górnika Łęczna. Symbolicznego rozegrania piłki przed rozpoczęciem towarzyskiego spotkania dokonał wówczas burmistrz Janusz Bodziacki wraz ze swoim zastępcą, Radosławem Szumcem oraz Zbigniew Bartnik – Prezes LZPN.

Sylwia Nowokuńska